İnşaatın 4'üncü katından düşen işçi öldü İnşaatın 4'üncü katından düşen işçi öldü

Çorum Belediyesi Melikgazi Kadın Kültür Merkezi’nde “Yeteneğini Keşfet, Başarını Taçlandır”  sloganıyla kadınlara yönelik açılan Moda Tasarım ve El Sanatları Atölyelerinde, çeşitli kurslar devam ediyor. Halk Eğitim Merkezine bağlı usta öğreticiler tarafından verilen kursta; kalıp hazırlama, dikiş teknikleri, moda tasarım ve stilistik uygulamaları modüllerinde eğitimler veriliyor.  Eğitimlerini tamamlayan kadınlar, usta öğretici belgesi sahibi oluyor.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, altyapı, üst yapı, park ve bahçeler, ulaşım, temizlik faaliyetleri gibi temel belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra hayatın her alanında, toplumun tüm kesimlerine dokunan çalışmaları da yaptıklarını söyledi. Ekonomiye ve istihdama ilişkin sayısız projeye imza attıklarını dile getiren Başkan Aşgın, özellikle kadınların ve gençlerin meslek sahibi olmaları ve üretime katılmalarına yönelik projelere önem verdiklerini vurgulayarak Moda Tasarım ve İhtisas Atölyelerinin de bu projelerden birisi olduğunu ifade etti.

“Yeteneğini Keşfet, Başarını Taçlandır” sloganıyla yürütülen proje ile kadın istihdamına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten Başkan Aşgın, “Son dönemde aile bütçesine sağladığı katkı ve özgün kıyafet modası ile birlikte dikiş kurslarımıza yoğun ilgi olmuştu. Amacımız bu ilgi ve yeteneğin geliştirilmesi ve kadın istihdamına katkı sağlamaktır” dedi.

Kaynak: DHA