Turhal Kadın Kooperatifi Turhal Belediyesi desteğiyle güçleniyor Turhal Kadın Kooperatifi Turhal Belediyesi desteğiyle güçleniyor

 Amasya’da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında kadınlar ve çocuklar önce çöpleri topladı ardından fidan dikti.

Türkiye Yüzyılına Nefes’ temasıyla düzenlenen fidan dikim etkinliklerinde Ziyaret Gölet’i çevresinde fidanlar toprakla buluşturuldu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, 2019 yılında ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde, yurdun dört bir yanında fidan dikim töreni gerçekleştirirken Amasya’da Vali Yılmaz Doruk’un eşi Meral Doruk, kadınlar ve çocuklarla birlikte Ziyaret Beldesinde bulunan gölet çevresinde çevre temizliği gerçekleştirdiler. Daha sonra fidanları toprakla buluşturdu.

Fidan dikiminin ardından kadınlar ve çocuklar ellerine eldivenleri takarak Meral Doruk ile birlikte etraftaki çöpleri toplayarak çevre temizliğinde bulundu.

Amasya Valisi Yılmaz Doruk’un eşi Meral Doruk, “Amasya’mızın güzide yerlerinden biri olan Ziyaret Gölü etrafında Milli Ağaçlandırma Günü’nde farkındalık oluşturmak adına bir araya geldik. Sıfır atık projemizle 7’den 77’ye herkes farkında olsun istiyoruz. Özellikle 7 yaş bizim için daha önemli, çocuklarımızla sabahın erken saatlerinde etkin bir katılımla farkındalık oluşturduk. Fidan tabi ki temiz bir çevreye dikilecek ve temiz bir çevre olması gerekiyor. Bu kirliliğin içinde fidan dikmenin de sürdürülebilirlik acısından ne kadar faydası olabilir. Bizlerde bütüncül olarak ikisini bir arada gerçekleştirmeye çalıştık. Hem çevremizi temizledik hem de ağaçlarımızı diktik. Hepimizin bildiği gibi doğanın temizliği, geleceğin temizliğidir. Güzel yarınlarımız için çevremizi temiz tutalım, doğamızı koruyalım" konuştu.

Kaynak: DHA