Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’nın organize ettiği Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölgesi yatırımcıları Sera OSB idari binasında toplandı. Toplantıya Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu’nun yanı sıra, Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir, Yönetim Kurulu üyesi Sedat Kara, Zonguldak Çaycuma Tarıma Dayalı İhtisas (Sera) Organize Sanayi Bölge Müdürü Özgür Okur, Çaycuma Tarım ve Orman Müdürü Rıfat Verim ve müdürlük çalışanları ile Sera OSB yatırımcıları katıldı.

Her biri yaklaşık 25 dekar büyüklüğünde 15 adet Sera işletmesi yatımcısı; üstyapı sera inşaat çalışması hazırlıkları kapsamında yurt içinde üretilen sera teknolojileri, otomasyona dayalı (bilgisayar kontrollü iklimlendirme, sulama, gübreleme ve ilaçlama) sistemler, sera yatırımlarına sağlanan teşvikler, finansmana erişim ve kredi desteği gibi konuları değerlendirerek karşılıklı fikir alışverişinde bulundular.

Hastaneye katkı verenleri unutmadılar Hastaneye katkı verenleri unutmadılar

Çaycuma TSO Başkanı Zekai Kamitoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi “Sera OSB yatırımcıları 2024 yılında sera üstyapı inşaatlarını tamamlayarak 2025 yılında üretime geçmeyi hedeflemektedirler. Yatırımcılarımızdan Duranlar Fide Ltd. Şti. sahibi Erol Duran ilk kazmayı vurarak üstyapı inşaat çalışmalarını başlatmıştır. Kendilerine bu süreçte kolaylıklar dilerim. Sera OSB’nin üretime geçmesi ile birlikte Zonguldak’ta sektörel çeşitlilik başta olmak üzere istihdama, üretime ve ihracata önemli katkılar sağlanmış olacaktır.”

86760D5F 758F 4704 Afa0 Cf2E08A4B745

Muhabir: Yeliz Alagöz