Yeni poliklinik hizmete açıldı Yeni poliklinik hizmete açıldı

Alaplı İlçe Başkanı Erol Oktay, 2024 yerel seçimleri öncesinde MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk'ün ilçe başkanları ile yaptığı toplantıda; Ömer Selim Alan'ın kendilerine ihanet ettiğini ve ona oy verecek partililere kötü ihtamlarda bulunduğunu söyledi.

Sosyal medyadan yaptığı skandal içerikli açıklamaları telefonda doğrulayan İlçe Başkanı Erol Oktay "İlçe başkanları toplantısında mevcut il başkanı 'Cumhur İttifakı adayı bize ihanet etmiştir' diyip,  bu süreçten sonra ona oy verecek olan kişiler için  kötü ithamlarda bulunmuştur. Bu söylemlere toplantıya katılan ilçe başkanları da şahittir. İşte ihanet budur" diye konuştu.

Erol Oktay, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:
"2018 yılından beri onurum ve şerefim ile yapmış olduğum Alaplı MHP İlçe Başkanlığı görevimi,  il başkanı olan şahsın tutarsız davranışları ve genel merkeze aslı olmayan ettiği şikayetler nedeniyle daha fazla beraber çalışmamızın mümkün olmayacağını düşünerek bugün itibariyle Alaplı MHP İlçe Başkanlığı görevimi kendi iradem ile sonlandırmış bulunmaktayım. Şunu belirtmek isterim ki 2018 yılından bu yana beraber çalıştığımız dava arkadaşlarımız ile Milliyetçi Hareket Partisinin adap,uslup ve ahlakına uygun şekilde davranarak, hiç bir şekilde ihanet içine girilmeyerek, sadece gerçekler konuşularak davamıza hizmet ettik.  Bazı haber mensuplarına ihanet ile ilgili haber paylaşımı yaptıran kişi ve kişiler  için ise şunu belirtmek isterim;  ben size ihanetin aslını şöyle özetleyeyim; 

Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin açıklamaları doğrultusunda Cumhur İttifakinin adayı Zonguldak'ta Ömer Selim Alan demiştir. Fakat il de yapılan ilçe başkanları toplantısında mevcut il başkanı cumhur ittifakı adayı bize ihanet etmiştir diyip,  bu süreçten sonra ona oy verecek olan kişiler için  kötü ithamlarda bulunmuştur. Bu söylemlere toplantıya katılan ilçe başkanları da şahittir. İşte ihanet budur, ihanet eden insanlar ile daha fazla beraber çalışmayacağımızı düşünerek, bu ve benzer sebeplerden ötürü görevimi sonlandırmış bulunmaktayım.
Görevimi bırakmış bulunsam da cennet mekan Başbuğ Alparslan Türkeş'in  bize emaneti olan bu kutlu davaya, liderim Sayın Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda 3 hilale  olan   sevdamız devam edecektir."

 

Muhabir: Öznur Güneş