2 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis, bir önceki birleşimin tutanak özetinin okunup onaylanması ile başladı. 

Gündemin 3'üncü maddesi şöyle: Çaycuma İlçesi, Hacılar Köyü hudutları dahilinde bulunan, kadastroda 161 ada, 295 parsel numarası ile kayıtlı taşınmaz üzerinde 'Depolama Alanı' amaçlı, 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık ile Sanayi ve Ticaret Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 22 – 16 – 18 – 15 – 5 sayılı raporlarının görüşülmesi. 
Gündem maddesi komisyonlardan geldiği gibi kabul edildi.
Yağmurlu havalarda su taşkını olması sebebiyle kargo alanı beklemeye alındı. Vali Osman Hacıbektaşoğlu'nun talimatıyla bölgede çalışma başlattıklarını belirten İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, sorunu kısmi çõzdüklerini belirterek suyun geçiş noktası düzenlenerek kargo alanının inşaatına başlanacak. 

Gündemin 4'üncü maddesi şöyle:
Merkez İlçe Saraycık Köyü Merkez mahallesinde vatandaşların tarım yaptığı alan, bölgede bulunan derenin karşısında olduğundan, tarım alanına ulaşım açısından bölge halkı sorunlar yaşamaktadır. Bu nedenle tarım yapılan alana sorunsuz şekilde ulaşım sağlanabilmesi ve gerekli çalışmaların yapılabilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım ve Orman Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 23 – 19 – 6 sayılı raporlarının görüşülmesi.
Gündem maddesi komisyonlardan geldiği gibi kabul edildi. 

Bayram Demir'in acı günü: Yeter Demir hayatını kaybetti Bayram Demir'in acı günü: Yeter Demir hayatını kaybetti

Bir sonraki meclis toplantısının 7 Haziran Cuma günü yapılması kararıyla toplantı sona erdi.

Muhabir: Öznur Güneş