Bir haberin anatomisi.
Yeni Adım Gazetesi, “Zonguldak'ta bir belediye başkanı sekreteri ile kucak kucağa yakalandı!” başlığıyla bir magazin haberi yayınladı. Haber şöyle idi: “Zonguldak'ta belediye başkanı fena yakalandı. Zonguldak'ta bir belediye başkanı, içeride kimse olmadığını düşünüp kapıyı vurmadan içeriye giren makam şoförü tarafından sekreteri ile kucak kucağa öpüşürken yakalandı.
Çevresinden dere geçen bir belediyenin belediye başkanı ve sekreteri bir anlık telaş ve şaşkınlığın ardından, makam şoförüne olayı kimseye duyurmaması yönünde sıkı sıkı tembihte bulundu.
Ancak başkanın diğer sekreteri olayı duydu ve kulis bilgisi gazetemiz haber merkezine ulaştı.
Bir belediye başkanının makam odasında yaşanan aşk skandalının duyulmasının ardından kamuoyunun ve siyasilerin nasıl tepki vereceği merak ediliyor.”
Halkın Sesi Gazetesi ise “Bir tek o gördü” şeklinde manşet attı!
Yeni Adım Gazetesi, yayınladıkları haberdeki belediye başkanının Halkın Sesi’nde ima edilen başkan olmadığını açıklamak zorunda kaldı. 
Halkın Sesi Gazetesi haberi kaldırmak zorunda kaldı. 
Haberin Pusula’yı ilgilendiren yanı ise Yeni Adım’ın kullandığı “Çevresinden dere geçen bir belediyenin belediye başkanı” ifadesi idi. 
Bilindiği gibi Pusula, “İçinden çay geçen ilçe”, kenarından çay geçen belde” şeklinde haberler yapıyordu. Hatta bir Belediye Başkanı bizi arayıp "Haberinizin altına olayın benimle ilgisi olmadığını yazarsanız sevinirim" demişti!  Hiç ilgisi olmadığı halde herkes o belediye başkanını aramıştı!
Hangi gazetenin ne yazdığı, niçin yazdığı bizi ilgilendirmiyor!
Ancak, bizim yaptığımız magazin haberleri özel hayat, belden aşağıya haber şeklinde yorumlayanların bu tür haberler yapması dikkatimizi çekiyor. 
Bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Editör: Metin Özden