Samsun'da Türk müziğini seven, gönül veren, aynı ortamda bulunma hazzını tadan gönül dostlarının bir araya gelmesiyle 2007 yılında kurulan Samsun Güzel Sanat Merkezi Derneği, ülkeler arası dostluk köprüleri kurmaya devam ediyor. Bir Şarkıdır Yaşamak adlı konserle başlayan musiki birlikteliği bu kez de Kosova Kadınlar Korosu'nun Samsun konseriyle devam edecek.

Kosova'da faaliyet gösteren Kosova Türk Sanatçılar Derneği'nin bünyesinde faaliyet gösteren ve Türkçe şarkılar ve türküler söyleyen Kadınlar Korosu, Türkiye'de Edirne, Çorlu, Keşan, İstanbul, KKTC Lefkoşa'dan sonra Samsunlu sanatseverlerle de bir araya gelecek. 

'Filistin İçin Yürüyoruz' etkinliği düzenlediler 'Filistin İçin Yürüyoruz' etkinliği düzenlediler

Samsun Güzel Sanat Merkezi Derneği Başkanı ve Koro Şefi Osman Ergen, Kosova Türk Sanatçılar Derneği Kadınlar Korosu'nun 18 Kasım'da Samsun'da olacağını açıkladı. Osman Ergen, konserde Hürmet Bahtiyar Celina ve İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Sanatçısı İclal Akkaplan'la beraber olmanın mutluluğunu yaşacaklarını belirterek, "Tüm Samsunlu sanatseverleri 18 Kasım Cumartesi günü akşamı Büyükşehir Beledyesi Atakum Sanat Merkezi'ndeki konserimize bekliyoruz" dedi.

'DOSTLUK KÖPRÜLERİ KURUYORUZ'

Osman Ergen, "Müziğimizin sihirli nağmeleri altında toplanarak bulunduğumuz ilin ve ülkemizin tanıtımına, dostluk köprüleri kurarak yardımcı olmayı amaçlıyoruz" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI
 

Kaynak: DHA