Çaycuma Belediyesinin kendi enerjisini yenilenebilir kaynaklardan sağlamak, kendi kendine yeten belediye olmak, bütçesindeki payı oldukça artan enerji maliyetlerini düşürerek tasarruf sağlamak amacıyla yapımına başladığı tesislerden ilki üretime başladı.

250 KW/SAAT GÜCÜNDE OLACAK

Kapalı pazaryerinin üzerine kurulan ve daha önce geçici kabulü yapılan güneş enerji santralinin, bugün, aralarında TEDAŞ, Enerji-Sa, Başkent Elektrik yetkililerinin de bulunduğu komisyonca kesin kabulü yapılarak sisteme elektrik gönderilmeye başlandı. Buna göre 250 Kw gücündeki santralde üretilen elektrik TEDAŞ’a verilecek. TEDAŞ aldığı elektrik kadar miktarı Çaycuma Belediyesinin faturalarından düşerek mahsuplaşma yapacak.

TÜM KURULUMU BELEDİYEMİZ EKİPLERİNCE YAPILDI

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, “Yoğun bir çalışma sonunda nihayet finale ulaştık. Kapalı pazaryerimizin üstüne kurduğumuz güneş enerji santralinin kesin kabulü yapılarak sisteme enerji vermeye başladı. Çok mutluyum. Tüm kurulumun tamamen kendi ekibimiz tarafından yapılmış olması beni ayrıca gururlandırıyor. 250 KW gücündeki bir santralin kurulumunu sorunsuz şekilde yapıp Çaycuma’mıza kazandıran arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. İlçemize, belediyemize, halkımıza hayırlı olsun.” dedi.

...

Editör: Durmuş Sevindik