Çaycumalı Eski Devlet Bakanı ve Milletvekili Güneş Müftüoğlu 78 yaşında hayatını kaybetti.  Müftüoğlu için yarın TBMM'de tören yapılacak. Cumartesi günü öğle namazına mütaakip kılınacak cenaze namazının ardından Çaycuma Şehir Mezarlığında toprağa verilecek.

GÜNEŞ MÜFTÜOĞLU KİMDİR?

Siyaset ve devlet adamı, yazar, besteci. 1945, Çaycuma / Zonguldak doğumlu. İlk ve ortaöğrenimini Çaycuma’da tamamladı. Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Yükseköğrenimi sırasında Üsküdar Musiki Cemiyetine devam etti. Bir süre Çaycuma’da avukatlık yaptı.

Güneş Müftüoğlu, siyasete girerek 1987 ve 1991 seçimlerinde Zonguldak’tan milletvekili seçildi. Doğru Yol Partisi (DYP) Grup Başkan Vekilliği ve Devlet Bakanlığı görevlerinde bulundu. Radyo Televizyon Üst Kurulunda üyelik ve bir dönem de başkanlık yaptı.

Ayni zamanda bir kanun sanatçısı da olan Müftüoğlu’nun, Türk Sanat Müziği formunda bestelenmiş, “Zonguldak Şarkısı” ve “Mavi Dilekler” adlı şarkıları vardır.

ESERLERİ:

Meclisin İçinden (1991), Sosyal Devlet ve Hukuk Devleti (1996), Altın Çiviler, Bir Mebusun Hizmet Öyküsü (2012).

Gazeteci Hasan Miyanyedi AK Parti’den istifa ederek MHP’den aday adayı oldu Gazeteci Hasan Miyanyedi AK Parti’den istifa ederek MHP’den aday adayı oldu

Kaynak: Haber Merkezi