Çorum'da bir otelde düzenlenen toplantıya, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti İl Başkanı Murat Günay ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, ilçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları, belediye yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Şehre kazandırdığı hizmetleri 40 ana başlıkta anlatan Aşgın, "Sahabeler kenti Çorum'da bir günah yuvası vardı. Mücadele ettik, satın aldık ve yıktık. O günah yerini yerle bir ettik” dedi.

Turhal Kadın Kooperatifi Turhal Belediyesi desteğiyle güçleniyor Turhal Kadın Kooperatifi Turhal Belediyesi desteğiyle güçleniyor

Yoğun katılımın olduğu toplantıda Aşgın, şehre kazandırdığı altyapıdan üst yapıya, spordan kültüre ve şehrin silüetini değiştiren dönüşüm hizmetlerinden söz etti. 2017 yılında belediyenin bütçesinin yüzde 53, 2018 yılında ise yüzde 48 açık verdiğini belirten Aşgın, göreve gelmelerinin hemen ardından bütçenin yüzde 13 fazla verdiğini ve bu artışın 2023 yılında da devam ettiğini kaydederek, “Güçlü belediye, güçlü hizmetlerle yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Şeffaf ve hesap verebilir bir belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerini anlatan Aşgın, bütün ihaleleri dijital ekranlardan 1 ay önce duyurduklarını ve ihale sonrasında da sonuçları açıkladıklarını söyledi.

Kaynak: DHA