Sevimli Dostlar Çocuk Tiyatrosu Zonguldak'ta  Sevimli Dostlar Çocuk Tiyatrosu Zonguldak'ta 

Muhtar Okan Girgin, CHP'lileri suçlayarak MAKZON Projesi'ne engel olduklarını ve gençlerin işsiz kalmasına neden olduklarını söylemişti. CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Zaimoğlu da "Bu beyanlardan uzak dur, CHP üzerinden oy devşirme" diye karşılık vermişti.

Okan Girgin, 'Üzülmez'de sanayi olmaz' diyen Zaimoğlu'na "Üzülmez Bölgemiz zaten Sanayii Bölgesidir, Üzülmez sanayimiz, TTK Üzülmez Kömür Ocakları bir sürü irili ufaklı kömür sahalarımız, TTK Lavuarı vs. kaldırın gitsin buraları da, gücünüz yetiyorsa" diye yanıt verdi.

Okan Girgin'in açıklaması şöyle:
"Sevgili Başkanım Osman Zaimoğlu'nun MAKZON'la ilgili açıklamasında Karadon Yemekhanesi'nin olduğu Yer  ve İşçi Pavyonları'nın olduğu yer TTK ve ormanları yer konusunda yıllardır mahkemelik ve hala sonuçlanmadı. Karadon'daki TTK İşçi Lojmanları'nın olduğu yerler TOKİ tarafından konut yapılması için devir teslim yapıldı. Projesi bitti, yakın zamanda TOKİ tarafından temelleri atılacak. Bu konuda bilgi almak için  Şerafettin Nas Başkanımızdan bilgi alabilirler. Üzülmez Bölgemiz zaten Sanayii Bölgesidir, Üzülmez sanayimiz, TTK Üzülmez Kömür Ocakları bir sürü irili ufaklı kömür sahalarımız, TTK Lavuarı vs. kaldırın gitsin buraları da. Konu MAKZON değil, konu birilerinin eline geçmesin. Vallahi kim yaparsa yapsın, çocuklarımız ekmek yesin. Konu siyasi olamaz, konu ekmek."

Kaynak: Öznur Güneş