Demirci, beraberinde Enerji Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Sedat Güngör ve Şube Sekreteri Nail Altuntaş ile birlikte GMİS’i ziyaret ederek Genel Sekreter Yener Arslanbuğa ve Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile görüştü. Görüşmede kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında işçi ve memurları ilgilendiren maddeler üzerine görüş alışverişinde bulunuldu. Demirci, tasarruf tedbirlerinin uygulanmasının yanlış olmadığını ancak işçi ve memurların toplu iş sözleşmelerinde kazandıkları ulaşım servisleri gibi maddelerin uygulanmaya devam etmesi gerektiğini söyledi.

‘EMEKTEN TASARRUF OLMAZ’

Otel odasında kendini asan belediye personeli Hüseyin Turan son yolculuğuna uğurlandı Otel odasında kendini asan belediye personeli Hüseyin Turan son yolculuğuna uğurlandı

Arslanbuğa da, kamu iş yerlerinde işçi ve memurların toplu iş sözleşmesinde olan maddelerin uygulanmaması gibi bir durumun kabul edilemeyeceğini ifade ederek, “Kamuda tasarruf tedbirlerinin işçi ve memurun kemer sıkmasına yönelik maddeleri kabul edilemez. Bizler işçiler ve memurlar olarak kamu görevlerini yürütüyoruz. İş barışını bozacak, sözleşmede kazanılan her maddenin takipçisi olacağız. İşçi ve memur sendikaları olarak bu konuda ortak hareket edebiliriz. Görüşmeler yaparak bu konunun takipçisiyiz. Emekten tasarruf olmaz.” dedi.

Muhabir: Yeliz Alagöz