Harun Akın'dan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e ziyaret Harun Akın'dan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'e ziyaret

TTK'ya son alınan 2 bin işçi ile sayının 9 bin 200 işçiye çıkacağını belirten Hakan Yeşil, 2023'te 398, 2024'ün ilk üç ayında 181 işçinin emekli olduğunu açıkladı. 

Hakan Yeşil'in işçi sayısı ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:
"TTK'ya son alınan 2 bin işçi ile birlikte işçi sayısı 9bin 200'e yükselecek. İşçi arkadaşlarımız daha tam olarak işe başlamadılar. Ancak bir yandan emekli olmaya devam eden arkadaşlarımız da var. 2023 yılında oniki aylık süreçte toplamda 398 arkadaşımız emekli oldu. Arkadaşlarımız zor bir işte çalışıyor. Emekliliklerini hakettiklerinde ister istemez kurumdan ayrılıyorlar. 
Yeni alınan 2000 işçi koruma ilaç olacak ancak süreç hala devam ediyor. Süreç uzadı. Arkadaşlarımızın hem yeraltı hem yer üstü eğitimleri devam ettiği için üretime henüz katkıda bulunamıyorlar. 
2024'ün ilk 3 ayında 181 arkadaşımız TTK'dan emekli oldu. TTK'ya işçi alımı ile ilgili elbette yeni taleplerimiz olacak. Bu kurum ayakta kalması gereken önemli bir kurum."
 

Muhabir: Öznur Güneş