Vatandaşlar 31 Mart'ta size bir ders verdi: Hala anlayamıyorsunuz! Vatandaşlar 31 Mart'ta size bir ders verdi: Hala anlayamıyorsunuz!

Zonguldak Sahilinde birden bire ortaya çıkan bir büfe Zonguldak’ta günün konusu olmaya devam ediyor.  
Pusula’nın haberi yayınlamasının ardından büfenin sahibi olduğunu iddia eden Gizem Çetinbakış, önceki Belediye Başkanı Ömer Selim Alan tarafından mağdur edildiğini söyledi. 
Yerel basını gönderilen açıklamada şöyle denildi: “Zonguldak Sahil Gezi Yolunda daha önce standı bulunan ben Gizem Çetinbakış, sahil gezi yolu projesi hayata geçirilirken mağdur edilen küçük esnaflardan biriyim.
Ben vergi karnesi bulunan, vergisini ödeyen, büfe işletilirken belediyeye kirasını, Milli Emlak’a işgaliyesini ödeyen biriyim.
Önceki Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın, proje yapılmaya başlanmadan önce mağdur edilmeyeceğimize dair sözü bulunmasına rağmen projenin tamamlanması sürecinde nedense bu sözünü tutmamıştır ve mağdur duruma düşmeme yol açılmıştır.
Bu sözü neden tutmadığını bugün net olarak anlamış bulunmaktayım.
Bazı şahısların, bu mağduriyetimin giderilmesine engel olmak için bazı gazetelere yazdırdıkları haberler doğru değildir.
Birilerinin isteği ile yazılan o haberlerin tek amacı, o istekte bulunanların kendilerince kurdukları haksız düzenin devam etmesine yöneliktir.
Mağduriyetimin giderilmesi amacıyla konulan kulübe gecekondu da değildir.
Bir peşkeş olarak yorumlanmasını ise hayretler içinde karşılıyorum.
Aynı gazeteler, sahil gezi yolu ile ilgili peşkeşten bahsedeceklerse, bu benim mağduriyetimin giderilmesi olmamalıydı.
Kimsenin ekmeğime göz koymasına müsaade etmeyeceğimin bilinmesini istiyorum.
Mağduriyetimin farkında olan ve mağduriyetimin giderilmesi için adım atan herkese teşekkür ediyorum.”
Gizem Çetinbakış’ın mağduriyetinin kim tarafından giderildiği merak konusu oldu. 
Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem’in konu hakkında açıklama yapmadığı gibi sahile usulsüz olarak konulan büfeyi kaldırmadı.

Kaynak: Haber Merkezi