Genel Başkan Özgür Özel'in Zonguldak'ı çok sevdiğini belirten İl Başkanı Devrim Dural "Zonguldak'a ayrı bir ilgisi var" dedi. 

Devrim Dural'ın Kurultay değerlendirmesi şöyle:
"Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel'in Zonguldak'a karşı özel bir ilgisi olduğunu net bir şekilde ifade edebilirim. Zonguldak’ı iyi tanıyor, Zonguldak’ı seviyor genel başkanımız. Genel Başkanımızın Zonguldak’a yapmış olduğu bir ziyaret söz konusu. Bizim örgütümüzün, Genel Başkanımızın Zonguldak'a gelmesi yönünde bir irade ve talep oldu. Dolayısıyla Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel buna kayıtsız kalmadı ve bize ziyarette bulundular. Biz burada kapalı toplantımızda ve basına açık olarak yaptığımız toplantıda Zonguldak'ın taleplerini, isteklerini, genel merkezden beklentilerimizi kendisine çok net bir dille ifade ettik. Burada örgütteki bütün arkadaşlarımız, ilçe başkanlarımız olarak kendisine bu talepleri ilettik. Kendisi de bunları ekibiyle not aldı. Bu bizim için çok faydalıydı. Yani özet olarak, bir iki cümleyle burada konuştuğumuz örgütün daha ağırlıklı bir yapısının genel merkezde temsil edilmesi örgütlere önem verilmesi, örgüt sorunları, sıkıntıları. Biz genel başkanımıza ilk olarak ağızdan burada anlatma, ifade edebilme şansına eriştik. Bu bizim için çok değerli bir süreç. Sonrasında Özgür Bey, kurultayda seçildikten sonra genel başkanımız, sabah saat dokuz buçukta çok erken bir saatte eee bir kahvaltı düzenledi. Biz bu kahvaltıya katıldık ve burada sekiz-on tane il başkanı söz aldık. O il başkanlarından bir tanesi de bendim. Ben burada söz aldım ve Zonguldak'ın özel bir konumu ve durumu olduğundan bahsettim genel başkanımıza ve oradaki diğer il başkanlarımıza. Zonguldak'ın emek açısından yoğun bir kenti olduğunu, emekçinin kenti olduğunu, emeğin başkenti olduğundan bahsettik. Dolayısıyla parti meclisi içinde daha öncesinde uzun bir zamandan beri parti meclisi içinde temsil edilmeyişimizi, bizim böyle bir talebimiz olduğunu kendisine ilettim, söyledim. Birebir, 81 il başkanı huzurunda bunu ilettim. Sağ olsun kendileri de bunu dikkate aldılar." 

Kahraman madencilere anlamlı günde sıcak karşılama Kahraman madencilere anlamlı günde sıcak karşılama

"EYLEM ERTUĞRUL'UN ANAHTAR LİSTEDE OLMASI BÜYÜK BİR KAZANIMDI" 

"Sayın Zonguldak Milletvekilimiz Deniz Yavuzyılmaz parti meclisine seçildi. Kendisini de takdir ediyorum, kutluyorum. Sayın Milletvekilimiz Eylem Ertuğrul da genel başkanın anahtar listesinde yer aldı. Bu da Zonguldak için çok büyük bir kazanım. Zonguldak'a olan ilginin, alakanın bir kanıtı niteliğinde. Sonrasında da tabiki kadın ve genç kotası dolayısıyla Milletvekilimiz listeden düştü ama; şu anda yine de bu bizim için çok önemli bir kazanım. Kısa sürede, Zonguldak'ın geldiği nokta anlamında biz bu süreci değerli buluyoruz. Böyle ifade etmek istiyorum." 

"KENDİSİNİ DESTEKLEMEYENLERİ CEZALANDIRMAYACAK" 

"Bu ihtimal dahilinde ama; genel başkanımızın da şöyle bir söylemi oldu. Bunu da ben ifade etmeden geçmek istemem. Ben bunu değerli ve önemli buluyorum. Bize destek vermeyen örgütün, Belediye Başkanlarının herhangi bir şekilde cezalandırılmayacağını, bir sebep olmadıkça yani gözle görünür bir sebep olmadıkça görevlerinden asla alınmayacağını ve destek verenlerin de ödüllendirilmeyeceğini söyledi. Gayet hakkaniyetli, eşitlikçi bir açıklamada bulundu. Bu da çok önemli." 
 

Kaynak: Öznur Güneş