Bayram ikramiyesinin 5000 TL olması gerektiğini vurgulayan Hüseyin Memiş "Emekli umduğunu gene bulamayacak. Emekli zaten aç, sefil. 10 bin lira maaş alan emekli. Emeklilerin yüzde 40'ı huzur evlerinde yaşamak istiyor. Huzur evlerine gidiyor" dedi. 

Prof. Dr. Kemal Karakaya anısına amfi ve toplantı salonu açıldı Prof. Dr. Kemal Karakaya anısına amfi ve toplantı salonu açıldı

Başkan Hüseyin Memiş'in açıklaması şöyle: “Kurban Bayramı'nda ikramiyemiz 3 bin lira. En az 5 bin lira olması lazım. En az 5 bin lira. Ama emekli umduğunu gene bulamayacak. Emekli zaten aç, sefil. On bin lira maaş alan emekli. Emeklilerin yüzde kırkı huzur evlerinde yaşamak istiyor. Huzur evlerine gidiyor. Yani geçinemiyor. Aç, sefil. Çoluk çocuğundan kaçıyor. Torunlarından kaçıyor. Emeklimiz perişan. Emekliyi insan yerine koymaları lazım. Biz bu memlekete var gücümüzde çalışıp gözünüzle  gördüğünüz taşında toprağında emeklilerin alın teri göz nuru var. Ama emekli açlığa sefalete mahkum edildi. Biz kimseye bir şey yapmadık. Anamızdan doğduğu gibi bu vatana hizmet verdik. Çoluk çocuğumuzu geçindirmek için uğraşmıyoruz. Çocuklarımızdan utanıyoruz. Kaçıyoruz çocuklarımızdan. Çocuklarımızı okutamıyoruz. Okullarda, üniversitelerde okuyan çocuklarımızın öğrenimini durdurduk.  Ya emekliyi bir an adam yerine koyun, emekliye yüzdeli  zamlar verin. 
Emekli kurban kesemiyor ki. Emekli kurban kesemiyor. Bir kurban en az 23 TL’den başlıyor” dedi.

Muhabir: Öznur Güneş