Bugün Çaycuma stadında oynanan Çaycumaspor-Kilimli Belediyespor karşılaşması sonunda oyuncu ve hakemler arasında kavga çıktı.

Kilimli spor'un 3-0 üstünlüğü ile biten maç sonrası Çaycuma spor oyuncusu Ömer Faruk Kurt, hakem Soner Harmanbaşı'na saldırdı.

Emniyet güçlerinin güçlükle ayırdığı kavga sonunda hakemlerin oyuncudan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Türkiye Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şubesi yaptığı açıklamada hakeme yapılan saldırıyı kınadı.

"Herkes elini taşın altına koymak zorunda" "Herkes elini taşın altına koymak zorunda"

Yapılan açıklama şöyle: '28 Ocak 2024 Pazar (bugün) Çaycuma ilçe stadında oynanan Süper Amatör Ligi Çaycuma Spor Kilimli Spor müsabakasını yöneten hakemimiz Soner Harmanbaşı'na yapılan fiili saldırı camiamızı derinden yaralamıştır.

Kendisini sporcu olarak lanse eden, fakat insani değerlerini kaybettiğini yapmış olduğu fiili eylemle gösteren Çaycuma Sporlu Ömer Faruk Kurt isimli futbolcu, müsabakada başarılı yönetim gösteren Hakemimiz Soner Harmanbaşı'na yumruk atmak suretiyle şiddet uygulamıştır.

Amatör Futbolun ruhuna aykırı hareket eden, kendi egolarını tatmin etmeye çalışan bu zihniyetler olduğu sürece Zonguldak Futbolu bir adım ilerleyemeyecektir. Her hafta gerek ailelerinden, gerekse de reel hayatlarından fedakarlık yaparak müsabakalara hazırlanan, futbolun en temiz insanları konumunda ki Hakemlerimiz bu tür saldırılara boyun eğmemiştir, eğmeyecektir. Yapılan her türlü şiddet eylemi hukuk önünde karşılık bulacaktır.

Çaycuma Spor Kilimli Spor müsabakasında başarı ile görev yapan 3 yürekli hakem kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, şiddet olayını gerçekleştiren Ömer Faruk Kurt isimli şahısı şiddetle kınıyoruz. Emniyet güçlerimizce gözaltına alınan şahsın en ağır cezayı alması için adli sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımız bilinmelidir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur'.

Kaynak: Haber Merkezi