Düzce’de halı saha işletmecisi Mesut Büyük, müşterilerin maç sırasında serinlemesi için farklı bir yönteme başvurdu. Büyük, sahalara su püskürtme sistemi kurdu. Su uygulaması müşterilerin de beğenisini topladı.

Bu sistem ile sıcaktan bunalan müşterileri rahatlattıklarını söyleyen Mesut Büyük, "Sıcak yaz akşamlarında, futbolseverlere elimizden geldiği kadar serinletme işlemi yapıyoruz. Talep eden müşterileri maç esnasında ıslatıyoruz. Böyle sistemlerle stadyumlarda, devre aralarında veya maç öncelerinde zeminleri ıslatıyorlar. Bizde bunu yukardan yapmayı istedik. Tepkiler de çok güzel. Sırf bunun için gelenler oluyor. Maç 60 dakika. Maçın başında, sonunda 3-4 dakikalık aralıklarla bunu yapıyoruz" dedi.

Körfez Gençlerbirliği sporcusu A Milli Takımında Körfez Gençlerbirliği sporcusu A Milli Takımında

"Islanmaktan memnun oluyoruz"

Sistemden memnun kalan müşterilerden Akif Şen, "Islanmaktan memnun oluyoruz. Yaz gününde halı sahadaki bu sistem bizi bir nebze olsun rahatlatıyor. Bazen suyu fazla basıyorlar, terli olduğumuz için de sıkıntı olabiliyor ama beğendiğimiz bir uygulama. Gerçekten memnun kalıyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA