Vasıflı, vasıfsız 35 personel alınacak Vasıflı, vasıfsız 35 personel alınacak

Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu, Ergin Özkul’u derneğin kurumsal kimliğine, derneğin yöneticileri ile meslektaşlarına yönelik küçümseyici, aşağılayıcı ve eleştiri sınırlarını aşan yazılı ve sözlü ve yorum ifadeleri nedeniyle ihraç etti.
Karaelmas Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu’ndan konuya ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verildi:   Karaelmas Gazeteciler Derneği üyesi Ergin Özkul’un 2022-14 nolu ve 29.12. 2022 tarihli karar defterinde üyesi olduğu halde derneğimiz kurumsal kimliğine, derneğimiz yöneticileri ile meslektaşlarımıza yönelik küçümseyici, aşağılayıcı ve eleştiri sınırlarını aşan yazılı ve Elmas TV programında sözlü ve yorum ifadeleri nedeniyle derneğimiz tüzüğüne, tüzüğümüzde yer alan üyelik ilkelerine aykırı tutumu nedeniyle yönetim kurulumuzca uyarılmasına karar verilmesine rağmen, aynı Ergin Özkul bu defa da yine 20.02. 2024 günü akşamı daha önce ayrıldığı Elmas TV’de katıldığı programda üyelik konumunu adeta unutup aynı şekilde tekrar edercesine derneğimiz kurumsal kimliğine, başkan ve yöneticilerine dernek tüzüğüne aykırı ifadeleri hakaretleri tekrarlamıştır.
Bu durum karşısında Karaelmas Gazeteciler Derneği yönetim kurulu toplanma kararı alarak üyelik sorumluluğunu unutan ve uyarı yapıldığı halde aynı hakaretlere devam eden Ergin Özkul’u oy birliği çoğunluk kararıyla üyelikten çıkarılmasına karar vermiştir. Bu durum karar defterine yazılarak imza altına alınmıştır.”

Muhabir: Batuhan Karamalak