Gölcük ilçesi Merkez Mahallesi Donanma Caddesi 4'üncü Sokak'taki evde meydana geldi. Emekli uzman çavuş Nevzat Acar, eski eşi Züleyha Acar ile çocukları Nur Seda ve Oğuz Can Acar'ı tabanca ile vurup, aynı silahla intihar etti.

'BOŞANMA SONUÇLANINCA PUSU KURUYOR'

Jandarma ekipleri yaralı karabatak kuşunun tedavisini yaptırdı Jandarma ekipleri yaralı karabatak kuşunun tedavisini yaptırdı

Kuzeni Züleyha Acar'ın boşandığını ancak soyadını bile değiştiremeden öldürüldüğünü belirten Burak Çelikkanat (47), "3 yıldır boşanma davası vardı. Olaydan 3 gün önce boşanma sonuçlanıyor. Kararı da Nevzat Acar'ın eline gidiyor. Duyduğumuza göre tehdit etmiş; 'Boşanma davası sonuçlanınca sizi öldüreceğim, tarayacağım' demiş. Boşanma sonuçlanınca adam pusu kuruyor. Gölcük'te onları takip etmiş. En sonunda ablam çocukları ile eve girerken kapının önünde kıstırıyor. Dışarıdan kurşun sıkıyor ve çocuğunun ayağına geliyor, tekrar ateş edince karnına geliyor. Kapı açılınca oğluna sırtından da sıkıyor. 9 tane kurşun sıkmış. Kızı, babasını tutmaya çalışırken ayağından, karnından vuruyor. Eve giremiyorlar. Bunlar, hep merdiven boşluğunda oluyor. Ablam o ara polisi aramış. Sonra ablama 12 tane kurşun sıkıyor. Çıkarken de kızının başına ateş etmiş. Ablam ile oğlu orada vefat ediyor. Kız da şu an hastanede. Kızın sevdiği vardı, nişanlanacaktı maalesef o da olmadı" dedi.

Kaynak: DHA