Kasım ayının ortalarına doğru gelinirken emekli maaşı ödeme tarihleri gündemdeki yerini aldı. Emekli bayram ikramiyesinin de Kasım ayı içerisinde yatacak olması nedeniyle "Emekli maaşı ne zaman, ayın kaçında yatacak?" sorusuna yanıt aranmaya başladı. Bununla beraber, sosyal medyada konuşulan "Emekli maaşı ödeme günleri değişti" iddiası da SSK ve Bağkur maaş ödeme tarihlerinin araştırılmasına neden oldu. Konuyla ilgili Bakanlık tarafından açıklama yapılırken maaşların aynı tarihlerde yatacağı bildirildi ve ödeme günlerinde bir değişiklik olmadığı belirtildi

 Kasım ayı içerisinde 5 bin TL ikramiyenin de yatacak olması nedeniyle emekli maaşı ödeme tarihleri gündemdeki yerini aldı. Bu iddialara Bakanlık tarafından yanıt verildi ve kesin bir dille emekli maaşı ödeme günlerinin değişmediği bildirildi. SSK ve Bağkur emekli maaşları yattı mı, ne zaman hesaplara yatacak.

 EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ DEĞİŞTİ Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, emeklilerin aylık ödeme tarihlerinin değişmediğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "emeklilerin maaş tarihlerinin değiştiği" yönünde haberlerin yer aldığı belirtildi.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı: "Sosyal Güvenlik Kurumumuzdan emekli aylığı almakta olan vatandaşlarımız daha önceki aylarda olduğu gibi yine aynı günlerde aylıklarını almaya devam edecektir. Bu itibarla haber başlığında yer alan maaş günlerinin değiştiği ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır."

Otomobil şarampole yuvarlandı: Anne, baba ve sürücü yaralandı Otomobil şarampole yuvarlandı: Anne, baba ve sürücü yaralandı

SSK, BAĞ-KUR KASIM 2O23 EMEKLİ MAAŞI ÖDEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Emekli maaşları tahsis numarasının son hanesine göre yatırılmaktadır. Emekli maaşı ödemesi tarihi Cumartesi gününe rastlayan hak sahiplerinin ödemesi Cuma, Pazar gününe rastlayanların ödemesi ise Pazartesi yapılıyor. SSK'lı emekliler her ayın 17-26'sı arasında, Bağ-Kur'lular ise her ayın 25-28 arasında emekli maaşı ödemesini alıyor.

4A SSK EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TARİHLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında yapılıyor.

4B BAĞ-KUR EMEKLİ MAAŞLARI ÖDEME TAKVİMİ

Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26'sınde,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşlarını alırlar.

Kaynak: Haber Merkezi