Görevden alınan muhtarın itirazı kabul edildi: Tekrar seçime girecek Görevden alınan muhtarın itirazı kabul edildi: Tekrar seçime girecek

AK Parti Devrek İlçe Başkanı İsmail Cinbir ile Belediye Başkan Yardımcısı Ayhanzkondu'nun da yer aldığı ziyaretlerde Başkan Ulupınar, Devrek'e yapılacak projelerle ilgili çok önemli görüşmelerde bulundu.

Devrek Belediyesi olarak sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji konularında önemli adımlar attıklarını belirten Başkan Ulupınar, "Son olarak, Enerji Bakanlığımıza bağlıTEMSAN Genel Müdürlüğü'nü ziyaretçemizin içme suyu iletim hattı üzerinde planlanan mikro hidroelektrik santral (HES) projemiz hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Bu konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerin ardından saha çalışmalarına başlanacak ve proje aşamasına geçilecek. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte,belediyemizin elektrik ihtiyacının büyük bir kısmı buradan karşılanacak, böylece çevredostu bir enerji üretimi sağlanmış olacak. Bu adım, Devrek Belediyesi'nin çevre dostuve sürdürülebilir bir gelecek için attığı önemli adımlardan sadece ilerleyen dönemlerde yapılacak projelerle birlikte, ilçemizin enerji ihtiyacının karşılanmasında doğa dostu çözümler ön plana çıkacak ve bölgenin kalkınmasına katkı sağlanacak.Devrek Belediyesi, sürdürülebilirlik ve çevre bilinci konularında gösterdiği duyarlılıkla,gelecek nesillere yasanabilir bir çevre bırakma hedefi doğrultusunda kararlılıkla ilerlemeye devam edecek "dedi.

Muhabir: Özlem Yıldız