Tavırları ile ilgili algı operasyonu yapıldığını ifade eden Dr. Ömer Selim Alan "Havalı civalıymışım, biraz öyleyim, ben şimdi ne diyeyim beni tanıyanlar biliyor. Dik durmak bu, daha önce koltukta kuzu görmeye alışanlar Ömer Selim Alan'ı görünce zorlarına gitti" diye konuştu.

Dr. Ömer Selim Alan’dan Şahin Ören ve yönetimine ziyaret Dr. Ömer Selim Alan’dan Şahin Ören ve yönetimine ziyaret


Ömer Selim Alan'ın açıklaması şöyle:
"Açıkladığımız projelerden bitiremediklerimiz var, sıkıntılar çıktı. Dediğim gibi çoğu da mali sıkıntılar ve gerçekten bizi yordu. Özellikle arıtma tesisinin Euro anlamındaki borcu elimizi kolumuzu bağladı, halen daha da ödüyoruz.
Allah razı olsun Cumhurbaşkanımız arkamızda, ne istiyorsak ne lazımsa fazlasını aldık. Sadece son güncel bir örnek vereyim; bir Greyder aldık gördünüz mü son 10 gün içinde? Dünyada bir numara, daha iyisi yok. bugünkü maliyeti 11,5 milyon değerinde. 77 model, ben 79 doğumluyum arkadaşlarım biliyorlar. Bir tane de mavi var. Kimin desteğiyle aldık, hükümetimizin desteğiyle. Zaten bunu söylemiştik, bunu kullanacağız diye. Ben yarın belediye başkanlığını alıp cebime koyup götürmeyeceğim, hizmetler baki kalacak.
Allah'a hamdolsun kimse Ömer Selim Alan  hakkında 'akçeli bir işi var' diyemez,  'sıkıntılı bir durum var' diyemez.
Benim için bir algı operasyonu yapıyorlar. Ya havalı civalı, biraz öyleyim, ben şimdi ne diyeyim beni tanıyanlar biliyor. Dik durmak bu, daha önce koltukta kuzu görmeye alışanlar Ömer Selim Alan'ı görünce zorlarına gitti. Niye? biz halkımızın menfaati için çalışıyoruz. Şahsi menfaatlerini kendi menfaatlerini kentin menfaatleri önüne koyanlara 'dur' dedik.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi dik durduk diklenmedik, ama şahsi menfaati için bizi yoranlara da dik duruşumuzu bozmayız.
Beni yüce yaradan böyle yaratmış benim fıtratım bu. Ben daha önceki belediye başkanlarımız gibi böyle sarılıp, öpeyim, sırıtayım öyle bir dünyam yok. Biz çalışırken yorulduk. Burada bazen ses tonum sert gelmiştir, mizacim sert gelmiştir ama biz bu şehir için mücadele ettik."

Muhabir: Öznur Güneş