Bayramda işçilerin yüzünü güldürdü: Enflasyona ezdirmeyeceğiz! Bayramda işçilerin yüzünü güldürdü: Enflasyona ezdirmeyeceğiz!

29 Mayıs'ta TTK'da 7 noktada yapılan Amelebirliği seçimlerinde Üzülmez İşçi Başkanı seçilen Özfidan teşekkür ederek "Değerli abilerim kardeşlerim verdiğiniz her oy, her bir destek benim için ayrı ayrı önem taşıyor" dedi.

Cüneyt Özfidan'ın açıklaması şöyle:

"Saygıdeğer madenci abilerim kardeşlerim…
29 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen Ereğli Kömür Havzası Amelebirliği Biriktirme ve Yardımlaşma Sandığı Yönetim ve Şube Başkanlığı Seçimleri’nde sizlerin desteği ve teveccühü ile Üzülmez Şube Başkanlığı’na seçilme şerefine nail oldum. Öncelikle tüm madeci abilerime ve kardeşlerime verdikleri destekleri için canı gönülden teşekkür ediyorum. Demokrasi ortamında gerçekleşen seçimleri kazanan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.
Seçimin kazananı madencidir! Seçim süreci içerisinde başta son yardım olmak üzere Amelebirliği’nde hakkımız olan bir çok yardımın alınması noktasında anlattıklarımızın takipçisi olacağız. Asıl mücadele ve çalışmanın şimdi başladığının farkındayım. İşçi sınıfının hak mücadelesinde sesi olacağımın sözünü verdim ve yine veriyorum. Bu yolda Allah bizleri size mahçup etmesin.
Değerli abilerim kardeşlerim verdiğiniz her oy, her bir destek benim için ayrı ayrı önem taşımaktadır.
Bu sürecin başından bu yana bana destek olan ağabeylerime, kardeşlerime, yol arkadaşlarıma, dostlarıma ve yoldaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Bu yol hizmetin yolu olacak!"

Muhabir: Öznur Güneş