Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci tarafından Atakum’a kazandırılan, Yeşilyurt Grup Onursal Başkanı, hayırsever iş insanı merhum Cemal Yeşilyurt'un ismini taşıyan yaşam alanı vatandaşların uğrak yeri haline geldi. Küçükkolpınar Mahallesi 648. Sokak’ta yer alan yeni yaşam alanında doğanın ve güzel havanın tadını çıkaran Atakumlular, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye ve Atakum Belediyesi ekiplerine teşekkür etti. 

Bölgenin gayrimenkul değerini de artıran 8 bin metrekarelik yaşam alanında 21 farklı türde 165 ağaç, 5 bin çalı ile merhum Yeşilyurt’u temsil eden bir adet çınar ağacı bulunuyor. Yürüyüş alanlarının lavantalarla donatıldığı yaşam alanındaki çimler, ağaçlar ve diğer bitkiler yağmur suyu depolama sistemi sayesinde yağmur suları ile sulanarak çevreyi de koruyor. Alanın etrafını saran spor amaçlı yürüyüş yolu ile vatandaşlar sağlıkları için günlük spor aktivitelerini de gerçekleştiriyor. Yürüyüş yolunun yanı sıra çocuk oyun ve spor alanları, amfi, ahşap oturma ve yürüme alanları ile Atakumlular keyifli vakitler geçiriyor. Yaşam alanında ziyaretçilere Atakum’un eşsiz deniz manzarası eşliğinde çay ve kahve keyfi yaşatan bir kafe de bulunuyor. 

BAŞKAN DEVECİ’YE TEŞEKKÜR
Her yaştan Atakumluların rağbet gösterdiği yaşam alanında ziyaretçiler şehir merkezinde doğanın ve yeşilin tadını çıkarıyor. Cemal Yeşilyurt Yaşam Alanı’nı hayata geçiren Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’ye teşekkür eden Nergis Say, “Mahallenin her yeri güzel benim için. Bu parkta da günde 2-3 saat komşularımla oturuyorum. Yeni arkadaşlar ediniyorum. Bugün de yeni insanlarla tanıştım mesela. Az önce ‘Burayı yapan adamdan Allah razı olsun’ demiştim arkadaşıma da. Çok güzel bir alan oldu” dedi. Yaşam alanında uzun saatler geçirdiğini ve parkın komşularla buluşma noktası olduğunu söyleyen mahalle sakini Fatma Demirtaş, “Çok güzel bir park. Torunum geliyor, servisten iner inmez ‘Anneanne gondola bineceğim’ diyor. Ben de burada temiz hava alıyorum. Harika oluyor. Yürüyüş yapıyorum. Kafeteryada çayımı içiyorum. Komşularımızla sohbet ediyorum. Başkanımız Cemil Deveci’ye çok teşekkür ediyorum. Bir tane o, ondan başka yok” diye konuştu. Park alanına gün aşırı oğlunu getirdiğini kaydeden İlknur Say ise, “Ben parka gün aşırı geliyorum ve oğlumu gezdiriyorum. Başkanımıza bu alanı bize verdiği, çocuklarımızla iyi vakit geçirmemize neden olduğu için teşekkür ediyoruz. Anneler için çok değerli bir yer. Komşularımla, babaannemizle hep birlikte gün içinde burada beraberiz. Burası bizim de yaşam alanımız. Her gün buradayız” dedi.
 

4 bin 379 km yol çalışmasından 2 milyar 748 milyon lira tasarruf sağlandı 4 bin 379 km yol çalışmasından 2 milyar 748 milyon lira tasarruf sağlandı

Kaynak: DHA