SGK, kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla ceza alan avukat ile sözleşme yaptı! SGK, kurumu zarara uğrattığı iddiasıyla ceza alan avukat ile sözleşme yaptı!

Seçim sürecinde işçileri ziyaret ederek çalışma yapan belediye başkan adaylarını değerlendiren Osman Karataş "İşçinin alın teri kurumadan emeğinin hakkını vermek’ Bunu vermeyenlerle ilgili yaptırımlar, işçinin her zaman elinde. Söz veren hesabını kitabını yapmıştır. Ona göre de hareket edecektir. Çalışanının maaşını vermeden hizmet yapmak hiç kimseye yakışmaz" diye konuştu. 

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, şunları söyledi:
"Çalışanlar olarak biz, emeğimizin karşılığını istiyoruz. Kimseden bize 1 tl kıyak geçsin demiyoruz. Yapmış olduğumuz toplu sözleşmelerdeki kazanımların bize gününde ve zamanında verilmesini istiyoruz. Bu dinimizde de var, mübarek Ramazan ayındayız. ‘İşçinin alın teri kurumadan emeğinin hakkını vermek’ Bunu vermeyenlerle ilgili yaptırımlar, işçinin her zaman elinde. Söz veren hesabını kitabını yapmıştır. Ona göre de hareket edecektir. Biz, konunun takipçisiyiz. Emeğin başkenti dediğimiz yerde işçi hareketleri hep burada başlamıştır. Çalışanının maaşını vermeden hizmet yapmak hiç kimseye yakışmaz." 

Muhabir: Öznur Güneş