Uzunkum Plajı’nda denize giren 3 kişiden 1’i gözden kayboldu Uzunkum Plajı’nda denize giren 3 kişiden 1’i gözden kayboldu

Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Ali Arslan konu hakkında yaptığı açıklamada, kuruldukları günden bugüne ulusal festivallerin yanı sıra Macaristan, Polonya, Bosna Hersek, Romanya. Kuzey Makedonya ve Gürcistan gibi ülkelerde bir çok uluslararası festivale katıldıklarını ancak Karadağ ülkesinden ilk kez davet aldıklarını bu ülkede bir festivale katılacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. 12 gün sürecek bu gezide amaçlarının  ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtmak olduğunu, festivale 38 kişilik yönetici ve oyuncu kadrosu ile özel otobüsle karayolunu kullanarak gideceklerini, bu sayede Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek ve Sırbistan ülkelerini de ziyaret edeceklerini, festivalin yapılacağı Budva ili haricinde Üsküp ve Belgrad şehirlerinde de konaklayacaklarını belirtti.  Başkan Arslan kulüp yönetici,oyuncu ve ailelerine teşekkür ederek yeni dönemde daha büyük başarılara imza atacağız dedi.
Çağdaş Anadolu Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ve sirtaki antrenörü Behzat Baltaş festivalde Zonguldak, Artvin ve Trabzon yöresi oyunlarını sergileyeceklerini. festival dönüşü tatile gireceklerini, Ekim ayında da yeni dönem halk oyunları ve dünya dansları çalışmalarını başlatacaklarını her yaştan ilimiz insanlarını bu çalışmalara davet ettiklerini belirtti. 

Kaynak: Haber Merkezi