Topluma sürekli korku salıyor; Saçmalama hakkını kullanıyor Topluma sürekli korku salıyor; Saçmalama hakkını kullanıyor

'Büyük Zonguldak' hayali olduğunu belirten Yeniceli Bülent Bağbaşı, "Zonguldak'ın Büyükşehir Belediyesi olmasını düşünenlerdenim. Yenice Zonguldak'a bağlanırsa iyi olur. Çünkü biz Büyük Zonguldak olsun istiyoruz" dedi.

"YENİCE'YE VERİLEN 100 İŞÇİ KONTENJANI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ"

TTK'ya Yenice'den 100 işçi alımı için yetkililere teşekkür eden Bülent Bağbaşı "Şimdi öncelikle tabii Yenice'ye 100 kişilik kontenjan ayrılması  yaşanan süreçte bizi mutlu etti. Ancak tabii kontenjan olarak yeterli değil. Çünkü Yenice daha fazlasını hak ettiğini düşünüyorum. Ancak hiç olmamasından 100 kişinin olması daha iyidir diyoruz. O yüzden bu konuda bize destek olan tüm  siyasilerimize, bürokratlarımıza teşekkürlerimizi ileteceğiz" dedi.

Zonguldak'ın Büyükşehir olması için Yenice'nin Zonguldak'a bağlanmasını istediğini belirten Bülent Bağbaşı şöyle konuştu:
"İlerleyen süreçte büyük Zonguldak ideali doğrultusunda hareket etmeliyiz.
Zonguldak ve Karabük bu bölgelerin birlikte hareket edebilmesini, beraber yürümesini biz arzu ediyoruz. Temennimiz odur. Ben Zonguldak'ta doğma büyüme birisi Yeniceli olarak söylüyorum. Hani ben illkokulundan  liseye kadar, üniversiteye kadar hepsi bu şehirde okudum. Bu şehir benim için çok farklı. Bu şehiri Zonguldak'ı ben  kendi vatanım gibi görüyorum. O yüzden  referandum olur mu ileriki süreçte tabii olabilir.  Ancak daha önce bu bölgelerin beraber bir olarak büyük Zonguldak, Büyükşehir Belediyesi olmasını düşünenlerdenim. Öyle söyleyeyim. Çünkü hani burada sadece benim istemem değil bölgenin istemesi çok önemli. Bölge halkımızın talebi doğrultusunda bizler ona göre hareket ederiz. Tabiki Yenice bağlanırsa iyi olur. Çünkü biz büyük Zonuldak olsun istiyoruz."

Muhabir: Öznur Güneş