Muhtarın oğlu, Uğur Kuğumcu hayatını kaybetti Muhtarın oğlu, Uğur Kuğumcu hayatını kaybetti

CHP Çaycuma Kadın Kolları Başkanlığı’nın Cumartesi yapılan olağan genel kongresinde tüzük tartışması yaşanmış seçim gecikmeli olarak başlamıştı. Seçimin ardında bazı çevreler topladıkları imzalar ile İlçe Başkanı Fahri Diler’in görevden alınmasını talep etti.

Seçimi kayden tarafın bu yola başvurduğunu belirten İlçe Başkanı Fahri Diler: “"Kadın kolları kongresi üzerinden önümüzdeki ilçe kongresine antreman seçimi yapan yapı, aldığı başarısız sonuçtan sonra ne partililiğe ne de siyasi etiğe sığmayan yollara başvurmuşlardır.

01.06.2024 tarihinde Çaycuma Kadın Kolları Kongremizi,parti tarihimizin daha önce şahit olmadığı bir coşkuyla gerçekleştirdik. Yoğun bir katılım ve tartışmalı süreçlerle başlayan kongre,bayram havası ile netice buldu. Partimizin sandık iradesine ne kadar saygı duyduğu tüm dünyada bilinir durumda. Kongrede kadın üyelerimizin dönem dönem gerildiği dakikalar olduğunda, yönetim olarak müdahale etmektense kolluk kuvvetlerinden destek talep ettik. Bazı çevrelerce kongremiz suistimal edilmeye çalışılsa da, üyelerimiz buna müsaade etmedi. Hem benim, hem yönetimim adına isnat edilen suçlar tamamıyla asılsızdır. Ne ben ne de yönetimimiz, Genel Başkanımız sayın Özgür Özel ile asla karşı karşıya gelmez, gelmeyecektir. Kadın kolları kongresi üzerinden önümüzdeki ilçe kongresine antrenman seçimi yapan yapı, aldığı başarısız sonuçtan sonra ne partililiğe ne de siyasi etiğe sığmayan yollara başvurmuşlardır. Yerel seçimlerde elde ettiğimiz başarı, bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki,bu kadar alçakça iftiralar ile karşı karşıya kaldık. İddia edilenlerin tümü yalandır. Ve tüm kamuoyununun da, üstümüze atılan iftiralardan dolayı suç duyurusunda bulunacağımızdan şüphesi olmasın. Tüm Cumhuriyet Halk Partililere sesleniyorum; Bu parti kimsenin tekeline girmeyecek. Bu partiyi kimsenin kariyer merdiveni yapmasına müsaade etmeyeceğiz”dedi

Muhabir: Yeliz Alagöz