Kafkametler’in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 150 gündür sürüyor Kafkametler’in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 150 gündür sürüyor

Amaçlarının öğrenciler ve düşük gelirli emekli vatandaşlarımızın ekonomik, sağlıklı ve lezzetli yemeğe ulaşmaları olduğunu belirten Erdem şöyle dedi: “Her gün artan hayat pahalılığı nedeniyle emekli vatandaşlarımızın büyük bir bölümü sağlıklı beslenmekten uzak bir şekilde yaşıyor. Çay ve simit bile artık insanlarımız için lüks olmaya başladı. Kent merkezinde erişilebilir noktada kuracağım iki adet kent lokantası ile hem üniversite öğrencilerimizin hem de düşük gelirli emekli vatandaşlarımızın sağlıklı beslenmesine bir nebze de olsa katkı sağlamaya çalışacağım. Bu hizmetimizi haftanın altı günü belediyemiz güvencesi ile sunacağım. Kent lokantalarımızda üç kap yemeği elli liraya vereceğim. Günümüzde bir çeşit yemeğin bile bunun en az üç katına alınabildiği göz önüne alınırsa hizmetimizin büyüklüğü de ortaya çıkacaktır.”
RANTTAN YANA DEĞİL HALKTAN YANAYIZ
Tahsin Erdem, yapacakları her uygulamada sosyal belediyeciliğin örneklerini halkımıza yaşatacaklarını söyledi. Belediyecilik anlayışlarının ranttan değil, halktan yana olduğunu vurgulayan Erdem, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ucuz ve sağlıklı yemek sunmanın da bu anlayışlarının gereği olduğunu ifade etti. 

Kaynak: Haber Merkezi