Mustafa Çağlayan, Osman Zaimoğlu ile ilgili basına yaptığı açıklamada "AK Parti'de listeye girmek için sırada bekliyordu. Yani Osman Bey bizim partimizden çıkmazdı ki. İç işlerimizi biliyor olabilir o yüzden. Hiç çıkmaz da. Hatta tam şu köşede el pençe diz divan durduğu günleri hatırlıyorum" demişti. 

Haberi gören Osman Zaimoğlu, "Mustafa Çağlayan şu anda yalan konuşuyor. Siyaseten seviyeden bahsediyor. Ben oraya Sinan Toprak'a ağabeylik yapmaya gittim. Sinan Toprak ve Ömer Selim Alan gerçeği açıklasın" dedi. 

Fakülte ve meslek yüksekokullarına çok sayıda atama gerçekleşti Fakülte ve meslek yüksekokullarına çok sayıda atama gerçekleşti

CHP'li Osman Zaimoğlu'nun açıklaması şöyle:
"İl başkanvekili Sayın Mustafa Çağlayan şu anda yalan konuşuyor. Siyaseten seviyeden bahsediyor. Bahseden insan yalan konuşmaz. Yalan Müslüman inancına göre de çok büyüktür, günahtır biliyorsunuz. Benim AKP'de sıra beklediğim o resim olarak servis ettiği haberin yalan olduğunu kendisi de biliyor. Şu anda belediye Başkanı olan Sayın Doktor Selim alanda biliyor ve o adaylık noktasında benim komşum, hemşehrim ve akrabam olan Sinan Toprak'a oradan bir abilik noktasında yardım istemişti. Yanında bulunmuştum. Bu haberi sanki bir yerlere gelecekmiş gibi bir şey yapıyor. Yalan söylüyor. Cenabı Allah kim yalan söylüyorsa Allah cezasını versin. Kim yalan konuşuyorsa Allah cezasını versin. Çıksın Zonguldak Belediye Başkanı şu anda Doktor Selim Alan desin ki Osman Zaimoğlu bu fotoğrafta belediye meclisi için veya bilmem ne için sıra bekliyordu. Çıksın belediye başkan adayı aday adayı olan Sinan Toprak o zaman şimdi meclis üyesidir, desin ki; Osman Zaimoğlu burada sıra bekliyordu bir yerlere girmek için. Bir kere şerefi, haysiyeti olan insan Selim Alan doğruyu anlatır. Benim söylememe buna cevap vermeme gerek yok. Acizliğin ifadesi, bitmişliğin ifadesi,  vazife çıkartırımın ifadesi. Yine şerefi ve haysiyeti olan Sinan Toprak çıkar doğruyu anlatır. Benim bu noktada bir bu resimle alakalı beş sene önceki resmin acizliğinden orada benim arkadaşım, komşum hemşehrim olan bir insana yardım için bir resmi siyaseten kullanmaya çalışan siyasi seviyeden bahsedecek en son insandır. Kendimi bu konuda yormuyorum!" 

Muhabir: Öznur Güneş