Zonguldak ve Çatalağzı'nda hava kalitesi tehlikede Zonguldak ve Çatalağzı'nda hava kalitesi tehlikede

Zonguldak’ta hazine arazisine yaptığı kaçak bina nedeniyle imar kirliliğine neden olduğu ve mühür fekki suçlarından hapis yatan, CHP döneminde yaptığı kaçak binayı yıkmayan Sami Aydın, yerel seçimlerde CHP Zonguldak Belediye başkan Adayı Tahsin Erdem’i desteklediğini açıklayarak dikkatleri üzerine çekmişti. CHP Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem ile akraba olduğunu ifade eden ve AK Partili kimliğini her dönem öne çıkaran Sami Aydın, Ömer Selim Alan’a asla oy vermeyeceğini dile getirdi.

Seçim atmosferi ısındıkça itiraflarına bir yenisini ekleyen Sami Aydın, ‘Ben CHP döneminde burayı yaptım. AK Parti döneminde bir çivi çakmadım’ ifadelerini kullandı. Sami Aydın bir başka itiraf ve tespitte bulunarak, “CHP zamanında yapılmış bir yapıyı neden yıkmak için uğraşırsın? Bu mantıklı mı?” diyerek AK Partili Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a atıfta bulundu.

Kaçak binanın CHP döneminde yapıldığının altını çizen Sami Aydın, AK Parti döneminde ise yapıya çivi bile çakılmadığını itiraf ederek İmar yolsuzluklarının önüne geçildiğini kendi söylemi ile ima etti. 2024 yerel seçimlerinde Tahsin Erdem’i açıkça destekleyeceğini belirten Sami Aydın’ın, Erdem’in kazanması durumunda kaçak binasına ruhsat alabileceği ifade ediliyor. ‘CHP ile başla CHP ile bitir’ şiarıyla hareket eden Sami Aydın’ın ‘İmar pervasızlığı’ tüm şehrin gözü önünde alenen devam ediyor. Yetkililerin ne yapacağı ise şimdilik gizemini koruyor.

Muhabir: Batuhan Karamalak