Gazi Caddesi Saat Kulesi Hürriyet Meydanı’nda düzenlenen programa Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Yağbat, Lemzi Çöplü, AK Parti İl Başkanı Murat Günay, MHP yöneticisi Lütfi Tekin ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kurumda araç kiralama sistemini revize ettiklerini belirterek, göreve geldikleri günden bugüne kadar toplam 147 yeni araç aldıklarını söyledi. Aşgın, mali disiplini sağladıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü.

 “Çorum Belediyesi olarak göreve geldiğimizde belediyede kiralık araç sistemi vardı. Arkadaşlar bana bir rapor sundu. Belediyede bir aracı 3 yıl kiralamasak o kiraya 3-4 yılda yeni araç satın alıyoruz. 100'ün üzerinde kiralık aracımız vardı. Kiralık araç sistemini yüzde 50 düşürdük. Araçları yavaş yavaş kendimiz alalım istedik. 4 yılda binek, temizlik, iş makinesi araçları olmak üzere 147 yeni araç almışız. Araç filomuz toplamda 370'e ulaştı. Toplu ulaşımı kamulaştıran ilk belediyelerdeniz. Bu araçlar TOGG, 5 otobüs, körüklü otobüs, 2 süpürme aracı, 2 sıkıştırma çöp aracı, yer altı konteyner alma aracı, 3 pikap, minibüs, 2 cenaze taşıma aracı, kombine kanal aracı, mobil hizmet aracı, mobil ikram karavanı, mini yükleyici araç, mini golf aracı, ATV ve 3 motorsiklet. Böylece görev süremiz boyunca 147 aracı Belediyemize ve şehrimize kazandırmış olduk. Rabbim, memleketimize hizmette kazasız belasız kullanmayı nasip etsin" dedi.

MHP yöneticisi Lütfi Tekin ve AK Parti İl Başkanı Murat Günay’ın belediye icraatlarını öven konuşmalarının ardından dua ve araçların anahtar teslimi yapıldı.

TÜRK-İŞ 24. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi TÜRK-İŞ 24. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

Kaynak: DHA