17 üniversiteden yabancı öğrencilerle ilgili ortak bildiri 17 üniversiteden yabancı öğrencilerle ilgili ortak bildiri

Tahsin Erdem, geçtiğimiz cumartesi günü yapılan mitingteki konuşmasında "Zonguldak Belediyesi'nde çalışan işçilerimiz asla birbirin arkasından ajanlık yapmayacak. Biz iş barışını getireceğiz" demişti. 

'Ajanlık' kelimesini bir yere oturtamadığını ifade eden Belediye İş Sendikası Şube Başkanı "Yani ajanlıktan kasıt ne? Belediye başkanına laf taşımak, işte farklı partiye laf taşımak ya da iş yerindeki bilgi ile mi ilgili?" diye konuştu. 

Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş şu açıklamayı yaptı:
"Belediye başkan adaylarımızın tümüne öncelikle başarılar diliyorum. Güzel bir seçim dönemi geçiriyoruz. Şu ana kadar gergin bir ortam olmadan bir seçim süreci yürüyor. Ufak tefek kırgınlıklar, söylenecek sözler, insanları kırabilir ama sonuçta normal şekilde bir seçim süreci yürüyor. Söylediğiniz konulara geldiğimiz zaman 'belediyede ajanlık' konusu ile ilgili bize gelen böyle bir şikayet, duyum yok. Yani ajanlıktan kasıt ne? Onu çok yerine oturtturamadım. Ama Tahsin Başkanın da bir bildiği var ki bunları söylüyor. Onunla ilgili bir cümle kuramayacağım. Bize gelen bir şey yok, hani ajanlık dediğimizden ne anlayacağız? Onu da bilmiyorum. Belediye başkanına laf taşımak, işte farklı partiye laf taşımak ya da iş yerindeki bilgi ile mi ilgili? Zaten bunların yasal bir tarafı vardır. O taraftan yürünsün diye düşünüyorum."

Muhabir: Öznur Güneş