Kafkametler’in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 150 gündür sürüyor Kafkametler’in kayıp 7 mürettebatını arama çalışmaları 150 gündür sürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Beycuma Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu’nun adaylık başvurusu, Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafından düşürüldü. Seçim Kurulu’ndan gelen yazı üzerine yapılan görüşmede, dün evrak eksiklerin tamamlandığı, ancak yoğunluktan sisteme işlenmediği öğrenildi. Vural Kundakcıoğlu'nun adaylığının önünde bir engel bulunmadığı, evrak eksiği nedeniyle adaylık düşürülse bile, yeniden aday gösterilebildikleri bildirildi. 
Zonguldak Belediye meclis üyeliği başvurusu yapan 4 kişinin üyelikleri belge ve evrak eksikliği nedeniyle iptal edildi. Üyelikleri iptal olan adaylar şu şekilde; Zonguldak Merkez yedek üye Şenol Kuruyamaç, Beycuma Belediye Meclisi asıl üye Yunus Köktürk, Karaman Belediye Meclis Yedek Üye Murat Akdağ, Karaman Belediye Meclis Yedek üye Ahmet Taşpınar. Adaylığı düşürülen kişilerin yerine partilerin 1 Mart 17:00 tarihine kadar tekrar aday bildirmesi gerekiyor. 
Seçim kurulunun yoğunluğu nedeniyle tamamlanan evrakların görülemediği bu nedenle başvuruların iptal edildiği öğrenildi. Ak Parti yöneticilerinin seçim kurulu ile yaptıkları görüşmenin ardından bir problem olmadığı öğrenildi. Belediye Başkanı Vural Kundakçıoğlu ve meclis üyelerinin seçime girebilecekleri bildirildi. 

Kaynak: Haber Merkezi