Zonguldak Belediye Başkan Aday adayı Harun Akın ve beraberindekiler, TSO Başkanı Metin Demir'i ziyaret ederek kentte yapılacak hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundular. 

Metin Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Harun Akın, belediye başkan aday adaylığı başvurusunu yaptığını belirterek "Hepiniz biliyorsunuz ömrümüz, yıllarımız, doğduğumuz kent Zonguldak. Aslında aday adaylığı sürecinde sonuç almadan yani açıklanmadan bir çalışma sergilemedim. Ama bugün de genel merkezimizden partimize milletvekili arkadaşlar Zonguldak'taki nabzı tutmaya çalışmaları eksiksiz ve yanlış yapmamak adına bir çalışma sergilemeye geldiler. Tabii ki onların karşısına çıkmamız gerekecek. O çerçevede Zonguldak'ta ki ilk çalışmamız. İlk ziyaretim diyebilirim TSO, Zonguldak Ticaret Odası aslında Türkiye'nin tamamında önemli odalar. Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası bizim her zamanki önemsediğimiz  Zonguldak adına buraya ziyarete başlamak doğru olur diye düşündük.  Buradayız, üyelerle birlikteyiz. Odanın üyeleriyle. Zonguldak'ı konuşacağız. Şimdi fazla bir şey söylemenin de çok da anlamı yok. Ama  şunu söyleyebilirim. Zonguldak Belediye  Başkanlığı adaylığımı gerçekten  çok ciddiye alıyorum çok önemsiyorum. Siyasi hayatımın belki de en önemli çalışması.  İnşallah sonuçla birlikte  yani adaylığımız da belli olursa sizlerle çok buluşacağız. Çok söyleyecek şeylerimiz de var. Hem Zonguldak'ta, kentin sorunlarıyla  Zonguldak'ın yaşamıyla, Zonguldak'ın Türkiye'deki hak etmediği durumuyla, söyleyeceğimiz çok şeyler var. Bunu bilmenizi istiyorum." 

Mühendislik Fakültesi Akademik Genel Kurulu yapıldı Mühendislik Fakültesi Akademik Genel Kurulu yapıldı

Harun Akın'a teşekkür eden TSO Başkanı Metin Demir "Biz de sayın milletvekilimize çok teşekkür ediyoruz. Ayaklarına sağlık. Ev sahibine hoş geldin denmez ama hoş geldiniz diyelim. Sayın milletvekilimiz hem bizim çok kıymetli bir geçmiş dönem, üyemiz, uzun yıllar Zonguldak'ta ticareti oldu.  sevdiğimiz, saydığımız  tecrübeli  ve memleketiyle ilgili ıhassasiyetleri son derece yüksek bir  siyasetçisiniz. Aday adaylığı süreci kendisi için, ekibi için inşallah hayırlı olur. Bugün bir sohbet yaptıktan sonra  hayırlısıyla adaylığı kesinleştiğinde daha detaylı çalışmalara, projelere de birlikte kafa yoracağız inşallah. Tekrar ayaklarınıza sağlık. Çok teşekkürler" dedi. 

Kaynak: Öznur Güneş