Çaycuma Belediye Meclisi haziran ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya meclis üyeleriyle daire amirleri tam kadro olarak katılırken bazı muhtarlar, CHP İlçe Başkan Fahri Diler ile bazı CHP yöneticileri izleyici sıralarında yer aldı. Gündemin okunması ve saygı duruşu ile başlayan toplantıda Belediye Başkanı Bülent Kantarcı mayıs ayında yapılana çalışmalar hakkında meclisi bir sunum yaptı.

BİR ELEKTRİKLİ ARAÇ ALINACAK, DÖRT ARAÇ SATILACAK

Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırladığı “Altyapı Geçiş Hakkı Ücret Tarifeleri” hakkındaki rapor oybirliği ile kabul edildi. Buna göre, kurumların, Çaycuma içinde yapacakları altyapı çalışmalarında her metre için Çaycuma Belediyesine ödeyecekleri bedel, 63,08 TL olarak belirlendi. Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünün 2 tezkeresini de görüşen Belediye Meclisi, ekonomik ömrünü doldurduğu için hizmete elverişsiz durumda olan 4 aracın satışı ve belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 aracın satın alınması için Belediye Encümeni’ne oybirliğiyle yetki verdi. 

Muhtarın oğlu, Uğur Kuğumcu hayatını kaybetti Muhtarın oğlu, Uğur Kuğumcu hayatını kaybetti

BİR SONRAKİ TOPLANTI 3 TEMMUZDA YAPILACAK

Meclis, gündemin son maddesinde İmar Şehircilik Müdürlüğünün belediye sınırları içerisinde plansız alanlarda kalan yerlerde doğal gaz hatlarının geçirilmesi konulu tezkeresi görüşüldü. Çaycuma Belediyesine sonradan katıldığı için plansız alan halindeki Ayvazlar Mahallesi’nde, 10 yıl içinde, mevcut doğal gaz hattının yerinin değiştirilmesi zorunluluğunun doğması halinde, masrafların Çaycuma Belediyesince karşılanacağına dair ilgili kuruma taahhüt vermek üzere Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya yetki verildi. Belediye Meclisi bir sonraki toplantının 3 Temmuz Çarşamba günü yapılması kararının ardından gündemini tamamlayarak oturuma son verdi.

Muhabir: Yeliz Alagöz