Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde cinsel istismar sonucu hayatını kaybeden 2 yaşındaki Nisanur bebeğin olayını soruşturan 2 polis ve 1 bekçi  ttuklandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde annesi Meryem Ö.’nün sevgilisi Furkan S. tarafından cinsel istismara uğrayan  2 yaşındaki Nisanur Ö. tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Olay çok yönlü soruşturulurken Nisanur bebeğin 8 yaşındaki ablası Rabia Ö'nün de  bir çok defa istismara maruz kaldığı ortaya çıktı. Furkan S.  ve anne Meryem Ö. tutuklanırken olayla  bağlantısı olduğu tespit edilen 3 kişi daha göz altından sonra tutuklandı.

8 yaşındaki ablanın istismar  olayına karışan 2  şüpheli Metin Sucu ve A.G.'nin İstanbul'da olduğu ihbarı üzere Çaycuma İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli iki polis memuru ile bir  bekçi şahısları almak üzere İstanbul’a görevlendirildi. Kocaeli mevkiinde göz altı sırasında şüpheliler  polis otosundan atlayarak yaralandı. Metin Sucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti, A.G. ise yaralandı.  Olayda görevli olan iki polis ve bir bekçi göz altına alınarak, çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 

Metin Sucu’nun ağabeyi emniyet personelinden şikayetçi olurken kardeşinin dövülerek öldüğünü iddia etti.

OLAY NEYDİ?

Olay, Çaycuma ilçesi İstasyon Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Furkan S., geceyi anne Meryem Ö.'ye ait evde geçirdi. Ertesi gün Meryem Ö., 8 yaşındaki kızını alıp markete gitti. Bu sırada evde olan Nisa Nur bebek, Furkan S.'nin cinsel istismarına maruz kaldı. Bebek bayıldı. Furkan S. bebeği ayıltamadı. Bebek kendine gelmeyince hastaneye götürdü. Furkan S., burada kendisini bebeğin dayısı olarak tanıtıp, nöbet geçirdiğini söyledi. Doktor muayenesinin ardından bebeğin cinsel istismara maruz kaldığı anlaşılınca Furkan S.  yakalandı.

öldürülen adam

Kaynak: Haber Merkezi

Editör: Metin Özden