İki dönem İl Genel Meclisi üyeliği görevini yerine getirdiğini belirten Rıfkı Gültekin "Tadında, tuzunda bırakmakta fayda var. Bizden sonra gelecek arkadaşların da önünü açmak gerekir" dedi. 

Rıfkı Gültekin'in açıklaması şöyle; "Şu anda rahmetli Süleyman Demirel'in bir sözü vardı. Siyasetin girişi vardır Çıkışı mezarlığa gider diye. Hiç bir surette partimden ayrılmak gibi bir düşüncem yok. Yine AK Parti içerisinde farklı birimlerde hizmet etmeyi her zaman içinde de oltanın dışında da o tabii kendime görev addederim. Fakat İl Genel Meclisi üyeliğinde iki dönem zaten burada halkımızın teveccühleriyle insanlarımıza yeterli inşallah hizmet yapmışızdır. Fakat az önce ifade ettiğim gibi iki dönem hakikaten  tadında, tuzunda bırakmakta da fayda var. Bizden sonra gelecek arkadaşların da önünü açmak boyutunda. Yani İl genel meclis üyeliği  düşünmüyorum. Bu manada da bir dosya vermek veya müracaat etmek gibi bir talebim yok, düşüncem yok. 

Valilik binasında kriz geçirdi  Valilik binasında kriz geçirdi 

Ben partimin emrindeyim her zaman için. Yani illa bir yerde seçimli olmak gerekmiyor ki hizmet üretmek için. Yani partimin bana nerede ihtiyacı varsa, partimin nasıl bir talebi varsa, nasıl bir talimatı varsa her zaman bu emirler doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın bu millete hizmet üretilmesini elimizden gelen ne çaba varsa bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Yani bunun için ilahi bir makamda olmanın veya bir seçilmiş olmanın gerektirdiği bir şey yok diye düşünüyorum. 
Şu an için  tabii ki bunlar farklı süreçler yani  adayımız nasıl şekillenecek? oradaki tabloda oluşacak aday profili ne gerektiriyor? Çünkü adaya göre meclis şekillendirmek gerekiyor. Bunların hepsine oturup  adaylar netleştikten sonra bir teşkilatımızla beraber karar veririz. Tek başıma benim  işte şöyle böyle diyeyim ifade etmem doğru olmaz.  Teklif gelirse  teşkilatımızla beraber değerlendireceğiz her zaman için. Biz beraber yol yürümeyi düşünmüş insanlarız. Görevden kaçmam partimin bana ihtiyacı varsa ben her zaman orada olurum. 
Partimden kendimi soyutlamak gibi bir düşüncem yok. Az önce ifade ettiğim gibi yani bir resmi görevim olsa da olmasa da Her zaman için partimin, insanlarının emrinde olmaya devam edeceğim."

Kaynak: Öznur Güneş