Samsun Büyükşehir Belediyesi bölgenin turizm potansiyelini artırmak ve Samsun’un tüm güzelliklerini tanıtmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin önemli turizm noktalarından biri olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde Kızılırmak Doğanca Kafe Ziyaretçi Merkezi, Bungalov Evleri ve Galeriç Subasar Ormanları içinde bulunan Otantik Kıl Çadır olmak üzere 3 tesis yeniden vatandaşların hizmetine açıldı. Başkan Doğan kısa bir süre önce de Amisos Restoran ve Sevgi Kafeyi yeniden vatandaşların hizmetine açmıştı.

Kızılırmak Doğanca Kafe Ziyaretçi Merkezi, sunduğu zengin olanaklarla dikkat çekiyor. Burada kahvaltı, içecek çeşitleri ve ızgara seçenekleri gibi imkanlar ziyaretçilere dinlenme ve keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor. Bungalov Evler, konuklara doğayla uyumlu ve konforlu konaklama seçenekleri sunuyor. Çocuk oyun alanları ve çeşitli yiyecek içecek seçenekleriyle donatılan bu evler doğanın kalbinde huzurlu bir konaklama deneyimi vadediyor. Otantik Kıl Çadırı ise Galeriç Subasar Ormanları'nda bulunuyor ve yöresel dokularla modern konforu birleştiriyor. Gözleme, kahvaltı ve yöresel lezzetlerle dolu bu çadır, doğal ortamıyla uyum içinde keyifli bir atmosfer sunuyor. Büyükşehir Belediyesi yeniden hizmete aldığı bu tesisler ile doğal ve kültürel zenginlikleriyle öne çıkan bu bölgeyi daha geniş kitlelere tanıtmayı, yerel kültürü ve doğal güzellikleri vurgulayarak ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

TESİSLER YENİDEN HİZMETE SUNULDU

Bölgenin turizm potansiyelini artırmak ve ziyaretçilere daha konforlu bir ortam sunmak için bu projelerin hayata geçirildiğini vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak, doğal güzelliklerimizi koruma ve ziyaretçilerimize en iyi deneyimi sunma sorumluluğunu taşıyoruz. Bu amaçla, turizm olanaklarını genişletmek adına bir adım attık ve Kızılırmak'ın eşsiz doğal çevresinde konumlanan Kızılırmak Doğanca Kafe Ziyaretçi Merkezi'ni, Bungalov Evleri'ni ve Galeriç Subasar Ormanları içinde yer alan Otantik Kıl Çadırını ziyaretçilerimizin hizmetine sunduk.” dedi.

SİZLERİ KIZILIRMAK DELTASI VE KUŞ CENNETİ’NE DAVET EDİYORUZ

Başkan Ahmet Kaya: ''Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız'' Başkan Ahmet Kaya: ''Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız''

Tüm ziyaretçileri Kızılırmak Deltası ve Kuş Cenneti’ne davet eden Başkan Doğan, “Bu tesislerimiz, bölgenin benzersiz flora ve fauna zenginliğini keşfetmek isteyen herkese kapılarını açıyor. Doğa tutkunu misafirlerimiz Kızılırmak'ın sakin sularıyla çevrili bu muazzam manzarada doğanın içinde huzurlu bir mola geçirebilir, gündelik hayatın karmaşasından uzaklaşabilirler. Ayrıca, kuş gözlemciliği tutkunları için benzersiz bir deneyim sunan Kuş Cenneti'mizde birbirinden nadir kuş türlerini yakından gözlemleme fırsatı bulabilirler. Bizler her zaman olduğu gibi sürdürülebilir turizm ilkeleri doğrultusunda, ‘Odak Samsun’ gayesiyle hareket ederek bu güzellikleri gelecek nesillere taşıma kararlılığımızı koruyoruz. Tüm ziyaretçilerimizi Kızılırmak'ın büyüleyici doğasını keşfetmeye ve huzur dolu anların tadını çıkarmaya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA