Ceyhun Ergün, son yolculuğuna uğurlandı  Ceyhun Ergün, son yolculuğuna uğurlandı 

Zonguldak'ta herkesi partiye davet eden Osman Zaimoğlu "Gelin sizi CHP'ye üye yapalım" dedi. 
CHP'nin Genel Kurulu'nda ilk bir ayda 300 üye yapma sözü veren Osman Zaimoğlu, 411 üye yaptığını açıkladı. 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın Zonguldak'ta çok güzel kutlandığını ifade eden Osman Zaimoğlu, emeği geçen herkese teşekkür ederek şunları söyledi: "Cumhuriyet Halk Partisi merkez ilçe başkanlığı ve Cumhuriyet Halk Partisi il başkanlığı eee olarak takip ettiğimiz yirmi sekiz Ekim Cumartesi günü saat beşteki Cumhuriyet şölenimize tüm yönetim kurulları olarak belirledik, yaptık, tertip ettik ve çok büyük bir emek harcadık öncelikle Cumhuriyet Halk Partili il ve ilçe yöneticilerime ayrı ayrı tebrik ediyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Akabinde bu muhteşem şölene katılan hem partili, hem partisiz, Zonguldaklı tüm halkımıza çok çok Çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetin yüzüncü yılına öncelikle Cumhuriyet şölenimize katılarak sahip çıktılar. Akabinde de davet ettiğimiz üzere dün akşam yani 29 Ekim akşamı Saat 20.30'da oluşturulan Fener Alayı'na Zonguldak tarihinde görülmemiş ölçüde katılım sağlayarak Cumhuriyet'e Ulu Önder Atatürk'e ve onun değerlerine sahip çıktılar. Kendilerine ne kadar teşekkür etsek Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak azdır. Öncelikle bu hakkı teslim ettikten sonra bu Konusu olarak Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılan üyelerimiz var." 

4 Eylül'de göreve geldiğinden beri yaptığı üye sözünü ifade eden Zaimoğlu, şunları söyledi:
"Biliyorsunuz dört Eylül'de yapmış olduğumuz merkezçe kongresinde bir ayda üç yüz üye yapma sözünü vermiştik. Bunu kusura bakmasın rakiplerimiz ama biraz aştık. 

411 olarak Cumartesi günü akşamı itibariyle bu rakama ulaştık. Bugün yapılanlar hariç. Cumhuriyet Halk Partisi Eylül İlçe Kongresi'nden ve bir Ekim il kongresinden aldığı güç ve feyzle il ve ilçesiyle bir bütün olmuş ve tüm Zonguldak'ın sokaklarında, caddelerinde, mahallelerinde, beldelerinde, köylerinde artık Cumhuriyet Halk Partisi teşkilatları varız. Biz iktidarı görüyoruz, hizmet etmek istiyoruz' diyerek gece gündüz çalışmaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi çığ gibi büyümektedir. Buradan Zonguldaklı hemşehrilerimize sesleniyorum. Bu çığın içerisinde siz de olun, katılın. Cumhuriyete sahip çıkın. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve inkılaplarına bağlı ideolojisine, felsefesine bağlı insanların tamamını Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarında ve yönetimlerine davet ediyoruz. Hepsine buradan yer vardır her birisi ayrı bir değer olarak başımızın tacıdır. Zaten hepiniz de biliyorsunuz kongreleri biz geride bıraktığımız günden beri aday olan yönetimlere ve başkanlığa tüm arkadaşlarımızı kucakladık. Biriz, beraberiz, Cumhuriyet Halk Partiliyiz, kardeşiz dedik. Hiçbir kırgınlık aramızda soğukluk söz konusu olmadığını tüm etkinliklerde de siz basın mensupları başta olmak üzere Zonguldak kamuoyu görmektedir. Bunu da belirtmek istiyorum. Üçüncü olarak biliyorsunuz o
31 Mart Yerel seçimleri yaklaşmakta ve siyasi partiler tabii ki hem belediye başkanlığı hem belediye meclis üyeliği, hem de il genel meclis üyeliği anlamında eee çalışmalar yapıyor." 

Kaynak: Öznur Güneş