Zonguldak'ta yerel basında görev yapan bir gazetecinin "Başkanım bir ön seçim yaşadınız. Ön seçim sonrası sosyal medyada dönen videolarda döndúğü gibi "Bu zafer senin eserin Mustafa Özdemir" denildi. Bu zafer Mustafa Özdemir'in mi?" şeklindeki sorusuna "Mustafa Özdemir’in bana bir adım yakın olması size bu soruyu sorma hakkını vermez" diye yanıt verdi.
Tahsin Erdem'in açıklaması şöyle:
"Mustafa Özdemir’in bana bir adım yakın olması size bu soruyu sorma hakkını vermez. Mustafa Özdemir ve buradaki arkadaşlarla ben zaman zaman fikir alışverişinde bulunabilirim. Ben basında. faydalanabiliyorum. Onların değerli fikirlerini alabiliyorum. Söyleyeceklerim bu kadar. 
Aylarca yazıldı neredeyse. Ön seçimden önce ya da sonra ister siyaseten olsun ister başından olsun bütün arkadaşlarım taciz edildi. Bu arkadaşlarımın benden hiçbir talepleri yok. Benimde vefayı devletin makamları koltukları işe ödeyecek gücüm yok. Ben vefayı devletin koltukları ile ödemem." 

'DEMOKRASİ ADINA UTANÇ' DEDİ! 

Vasıflı, vasıfsız 35 personel alınacak Vasıflı, vasıfsız 35 personel alınacak

Tahsin Erdem'in geçtiğimiz hafta içinde seçim çalışmaları kapsamında; 'Ami' markalı araca binmesi ve sonrasında yapılan haberlere de hiçbir gazetecinin karşı çıkmamasını eleştiren Erdem, "Bu bence demokrasi adına yaşanan bir utanç" dedi.

Muhabir: Öznur Güneş