Ceyda ile sevgili iken hep burada buluşuyorduk Ceyda ile sevgili iken hep burada buluşuyorduk

Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar, Zonguldak'ta yaptığı ziyaretler kapsamında Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü Asma İşletme Müdürlüğü'nde -170 kodunda maden işçileri ile yemek yedi. 

TTK maden ocağı çıkışında gazetecilere açıklama yapan Enerji Bakanı Alparslan Bayraktar, istihdam vurgusu yaparak "Burayı daha iyi hale, daha işler hale nasıl getirilebiliriz, üretimi nasıl artırırız? Ve istihdamı nasıl arttırabiliriz? O yönde de çalışmalarımıza devam ediyoruz" diye konuştu. 

Bakan Bayraktar'ın yanı sıra Zonguldak Valisi Osman Hacı Bektaşoğlu AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız da maden ocağına indi. 

Bakan Alparslan Bayraktar, maden ocağı çıkışında basın toplantısı düzenledi. 

TTK'nın ülkenin göz bebeği olduğunu ifade eden Bakan Bayraktar, şunları söyledi:
"Madencilerimizin çok önemli bir görevi var. Bunu da göz ardı etmememiz lazım. TTK göz bebeğimiz. 175 yıllık çok eski bir kurum daha Osmanlı'dan bugüne kadar ülkemizin ekonomisine katkı koyan, katkı sağlayan önemli bir kuruluş. Burayı daha iyi hale, daha işler hale nasıl getirilebiliriz, üretimi nasıl artırırız? Ve istihdamı nasıl arttırabiliriz? O yönde de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son değerlendirmem de şu. Bunu defaatle her platformda söylüyorum. Bizim için madencilik sadece tüm madenlerde önce insan, sonra çevre, sonra katma değerli madencilik şeklinde ifade etmek istiyorum. Dolayısıyla aşağıda onlardan da özellikle istirham etmek, biraz işimizi emniyet kuralları neyse neyi öneriyorsa o çerçevede gerçek bir şekilde emniyetten taviz vermeden biz yatırımlarımızı bu şekilde devam ettiriyoruz. İşletmecilik anlamında faaliyetlerine emniyetten hiçbir şekilde taviz vermeden yerine getirildi. Şimdi malumunuz seçimler öncesi bir dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın Zonguldak'a, TTK'ya dair Zonguldak'a, Bartın'a ve bu bölgeye vermiş olduğumuz bir anlamda müjde gibi; 2000 kişi aldık. Bu işçilerimizin bir kısmı işbaşı yaptılar. Hepsi şu anda eğitimdeler, arkadaşlarımızla da görüşeceğim. Dolayısıyla işçilerimizi alıyoruz. Yavaş yavaş bunları görevlendirmeye başlayacağız. Ama dediğim gibi inşallah ileride istihdamı daha da artarak, daha güçlü hale getireceğiz." 

Muhabir: Öznur Güneş