Zonguldak eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, oğlu Prof. Dr. Orçun Akdemir'in ziyaret etmek istediğini ve ziyareti kendisine katıldığını ifade etti. 

Tahsin Erdem'in bu zorlu görevi başaracağına inandığını belirten Akdemir şunları söyledi:
"Üniversitemizin değerli hocası Orçun Bey Tahsin Bey amcasını ziyaret etmek istedi. Ben de kendilerine eşlik ettim. Bizi kabul etti, yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu makamlarda görev yaptığımız için bu işin zorluğunu biliyoruz. Tahsin Başkan'ın da zoru başaracağına eminim. Kendisi bu konuda gerçekten hem kişilik hem mesleki yapısı itibariyle, artı meclis üyeliği döneminde beraber çalıştığımız için bu konuya vakıf olan birisi. Bundan sonraki çalışmalarında; hem çalışanlarıyla hem de ekibiyle Zonguldak'ta büyük güzel işler yapacağına inancım sonsuz. Ve kendisine başarılar diliyorum.
Tabii ki tavsiyelerimiz olabilir, olacaktır da ufak tefek, bunlar çok da doğaldır zaten. Kendisi zaten bu konuda deneyimli. Hem kişilik olarak hem almış olduğu devlet terbiyesi, aile terbiyesi hepsi birbirine eklenince bu işlemlerin hakkından geleceği muhakkaktır." 

Jandarmadan orman yangınlarına karşı uyarı Jandarmadan orman yangınlarına karşı uyarı

Muharrem Akdemir ve Prof. Dr. Orçun Akdemir'e teşekkür eden Tahsin Erdem şunları söyledi:
"Önceki dönem belediye başkanımıza ve sayın Orçun hocamıza çok teşekkür ederim. Bir nezaket ziyareti tabii ki. Zaman içinde ihtiyaç duyulduğu takdirde mutlaka hocamızın Muharrem başkanımızın deneyimlerinden mutlaka istifade edeceğiz. Belediyecilik bir gönül işi. Ama zaman zaman mutlaka insanların ortak bilgiye ortak düşüncesi oluyor. Biz de o zaman mutlaka ve mutlaka hocamızın kapısını çalacağız. Onun deneyimlerini, önceki dönem deneyimlerinden mutlaka faydalanacağız. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum."

Muhabir: Öznur Güneş