Cem Dereli, Zonguldak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı  Cem Dereli, Zonguldak Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı 

Öğretmenevi'nde düzenlenen ve Moderatörlüğünü Zonguldak Barosu TBB Delegesi Av. Yakup Şekip Okumuşoğlu' nun yaptığı seminerde eğitimciler, Anadolu Üniversitesi'nden Doç. Dr. Bülent Yücel ve Mersin Barosu'ndan Av. Ufuk Mahanoğlu  AYM ve AHİM'e başvuru süreçleri hakkında katılan avukatlara bilgi verdiler.

Seminer ile ilgili gazetecilere bilgi veren Zonguldak Baro Başkanı Av. Türker Kapkaç, şunları söyledi: "Meslek içi eğitim seminerlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Bugün gündemimizde atılacak bir konu olan Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi başvuru süreçleri konulu eğitim semineri düzenliyoruz. Yoğun bir katılım var. Öğretim eğitmenlerimiz Anadolu Üniversitesi'nden Doç.Dr. Bülent Yücel ve Mersin Barosu'ndan Ufuk Can Mahanoğlu  eğitim seminerimizin moderatörlüğünü de Türkiye Barolar Birliği delegemiz Av. Yakup Okmuşoğlu  yönetiyor.
Yoğun bir katılım oldu. Güzel bir eğitim olarak  gerçekleştiriyoruz. Katılımlarından ötürü herkese teşekkür ediyorum" dedi.

"SICAK GÜNDEMİMİZİN ORTASINA DÜŞTÜ"

'Gazetecilerin, 'AYM ve AİHM'e başvuru süreçleri" konulu seminerinizin Anayasa Mahkemesi ve Yargıtay arasındaki krizden sonra yapılması tesadüfmü?' sorusuna Baro Başkanı Türker Kapkaç, "Yani biz tabii eğitimlerimizi daha önceden programlamıştık. Ama tabii sıcak gündemimizin de ortasına düştü, güzel oldu, denk geldi" ifadesini kullandı.

 

Kaynak: Öznur Güneş