Çaycuma’nın yetiştirdiği değerli hukuk insanı, hayırsever insan Ali Osman Odabaş’ın katkılarıyla Çaycuma Belediyesi tarafından yaptırılan “Avukat Hikmet Odabaş – Avukat Ali Osman Odabaş Parkı” görkemli bir törenle geçtiğimiz haftasonu açıldı.

Açılışa, TBMM eski Başkanı Köksal Toptan, önceki dönem Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer başta olmak üzere üst düzey protokolün ve her görüşten yüzlerce insanın katılması, tam bir birlik ve beraberlik görüntüsü ortaya çıkarmıştı.

Şiddetli yağmur Zonguldak'ı yerle bir etti! Kriz masası kuruldu Şiddetli yağmur Zonguldak'ı yerle bir etti! Kriz masası kuruldu

Av. Ali Osman ve Av. Hikmet Odabaş Heykelleri maden işçilerinin yaşamını heykele dönüştüren sanatkar Nazmi Özden ve Yurda Şahin tarafından yapıldı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Nazmi Özden: “Yurda Şahin-Nazmi Özden çalışması. Av. Ali Osman ve Av. Hikmet Odabaş Heykelleri Çaycuma da kendi isimlerini taşıyan parkta hafta sonu yapılan törenle yerini aldı. Ali Osman ve Hikmet Odabaş heykelleri atölyemizde Yurda Şahin ve Nazmi Özden tarafından yapılmıştır.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi