İlçede bir işyerinde asgari ücretle çalışan 40 yaşındaki Hülya Malçok, geçen 7 Mayıs’ta kredi kartı borcunun asgari ödemesini yapmak için bankanın ATM’sine 8 bin 770 lira yatırdı. Ancak işlemi gerçekleştirdiği sırada sorun yaşayınca şubeye girip yetkililerden yardım istedi. Bu sırada ATM parayı geri verdi. ATM’nin önüne gelen şapkalı ve kimliği belirsiz bir kadın, 8 bin 770 lirayı alarak kayıplara karıştı. Yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlatan Malçok, "Denizbank’ta 7 Mayıs tarihinde işlem yapıyordum. Kredi kartının asgarisini ödemeye çalışıyordum. Son ödeme günüydü. 8 bin 770 lirayı ATM’ye taktım. İşlem yapamadım. Banka direk parayı içeri aldı. İçeri aldıktan sonra da kartım da içeride kaldı" dedi.

Güvenlik görevlisinin kartını geri verirken bilgilerinin alındığını ifade eden Malçok, ertesi gün bankadan gelen telefonla şoke oldu. Malçok, banka yetkililerinin kendisine "Paranızı bir kadın aldı. Savcılığa başvurun" dediklerini belirtti.

Belediyenin aqua parkına yoğun ilgi Belediyenin aqua parkına yoğun ilgi

Malçok, savcılığa giderek şikayetçi oldu. İki çocuk annesi Malçok, mağduriyetinin giderilmesi için yetkililerden yardım beklediğini ifade ederek, "Çocuklarım var. Çocuklarımın rızkını yedi sonuçta. Bir şekilde bana yardımcı olmanızı istiyorum. Kurban Bayramı öncesi alışverişimiz var. Çocuklarım var ya onların ihtiyaçları var. Sonuçta kartımızı zaten zor ediyoruz. Yani bir şekilde bana yardımcı oluruz" ifadeleriyle yaşadığı zorlukları dile getirdi.

İhbar üzerine başlatılan soruşturmada güvenlik kameraları incelemeye alınırken 8 bin 770 lirayı alan kadın her yerde aranıyor.

Kaynak: İHA