Devlet korumasındaki çocuklarla ilgili hiçbir konuya müsamaha göstermeyeceklerini ifade eden Vali Osman Hacıbektaşoğlu "Çocuklarımıza dokunacak, zarar verecek herhangi konuda bizim sürekli gözümüz kulağımız burada" diye konuştu.

Çocuk istismarları ile ilgili yapılan haberlerde dikkatli dil kullanmaları için gazetecilerden ricada bulunan Vali Hacıbektaşoğlu şunları söyledi:

"Soruşturma devam ediyor. Yakından takip ediyoruz. Yani burada özellikle sizlerden de istirham ediyorum. Bizim gözümüz kulağımız orada. Bu konudaki duyarlılık bizleri esasında memnun ediyor. Ama burada yapılan haberlerde çok dikkatli olunmalıdır. Bütün çocuklarımız hala orada yaşıyor. Burada çok dikkatli bir dil kullanmamız lazım. Bu konuda hiç müsamahamız yoktur. Sizlerin ve tüm kamuoyunun bilmesini isteriz. Yani gerek çevresine, okullarına, çocuklarımıza dokunacak, zarar verecek konuda bizim ve arkadaşlarımızın sürekli gözümüz kulağımız burada. Oradan yapılan haberlerde çok dikkatli olmanızı istirham ediyorum. O çocuklar bizim, onları bu olaylara itecek, hayatını zorlaştıracak, onları akranlarına karşı zor durumda bırakacak bir hale getirmememiz lazım." 

Gazipaşa’da trafik sıkıştı Gazipaşa’da trafik sıkıştı

Muhabir: Öznur Güneş