Fırsat Kartı sisteminin onaylanması, tekrardan bu konuyu gündeme getirdi. Almanya’da çalışmak istiyorum diyorsanız, sizler için rehber bir içerik hazırladık…

Almanya fırsat kartı dâhil pek çok konuyu sizler için ayrıntılarıyla açıklıyoruz. Ek olarak Almanya asgari ücret bilgilerini de bu içerikte bulabilirsiniz. O halde Almanya işçi başvurusu için detaylara başlayalım…

Almanya İşçi Alımı Yapıyor: En Çok Aranan Meslekler!

Almanya iş başvurusu yapabileceğiniz, dünya çapında ekonomisiyle ön plana çıkan ülkelerden birisidir. Avrupa hayali kuranlara eşsiz fırsatlar sunan Almanya işçi alımı yapıyor! Havalimanı, vasıfsız, hemşire vb. birçok farklı meslek ve sektörde iş fırsatı yakalayabilirsiniz…

Almanya nitelikli işçi alımını hızlandırdı. Birçok meslek grubunda işe alım yapılıyor. Almanya’da en çok aranan meslekler aşağıdaki gibidir:

·       Kaynakçı

·       IT Analisti

·       Hemşire

·       Doktor

·       Mühendis

"Kıbrıs'ta Tüp Bebek Tedavisinde Devrim: Gelişmiş Teknoloji ve Yüksek Başarı Oranları" "Kıbrıs'ta Tüp Bebek Tedavisinde Devrim: Gelişmiş Teknoloji ve Yüksek Başarı Oranları"

·       Sanayi İşçisi

·       Müşteri Temsilcisi

Almanya’da işçi alımı için bu mesleklerde şansınız yüksek… Ancak diğer meslekler için de mutlaka şansınızı deneyin. İŞKUR aracılığıyla da iş ilanları paylaşılıyor. İlgili kurumda yurt dışı iş ilanlarının çok fazla olmadığını söyleyelim.

Almanya işçi alımı  bağlantısıyla konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Almanya Fırsat Kartı Nedir?

Almanya personel alımını hızlandırırken bu kapsamda yeni bir yasa tasarısını onayladı: Almanya Fırsat Kartı! 2024’ün başlarında faaliyete geçmesi beklenen fırsat kartı, iş gücü açığını nitelikli işçilerle kapatmak için üretilen bir sistemdir. Almanya fırsat kartı başvurusu hakkında ise detaylar henüz paylaşılmadı.

Fırsat kartı Almanya’nın Green Card’ı olarak yorumlanıyor. Türkçe’ye ise şans kartı (chancenkarte) olarak çevriliyor. Fırsat kartı, Almanya’da sadece belirli şartları taşıyan göçmenlerin ülke genelinde çalışmasını kolaylaştırmak için geliştirilen bir sistemdir. Başvuru şartları ise aşağıdaki gibidir:

·       Minimum ön lisans mezunu olmak,

·       En az A1 seviyesinde Almanca ya da B2 seviyesinde İngilizce,

·       Puanlama sisteminden yeterli puanı almak,

·       Konaklama süresince masraflarınızı karşılamak için paranızın olduğuna dair belgeler.

Almanya fırsat kartı ile ilgili tüm detayları, bağlantı aracılığıyla edinebilirsiniz.

Almanya Asgari Ücret Ne Kadar?

Almanya personel alımı konusunda son olarak asgari ücret bilgilerini verelim. Eğer vasıfsız olarak Almanya’da çalışırsanız, yüksek ihtimalle asgari ücret ile çalışacaksınız. Peki, Almanya’da asgari ücret ne kadar?Almanya’da net asgari ücretaylık olarak belirlenmez. Saatlik ücretler geçerlidir. İşte detaylar…

Almanya asgari ücret 2023 yılında aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

·       Almanya’da asgari ücret saatlik 12 Euro’dur.

·       Haftalık 40 saat çalışan bir işçinin aylık maaşı ise 1.920 Euro civarında olacaktır.

·       Bu da Türk Lirasıyla 57.000 TL yapıyor.

Ek olarak Almanya’da asgari ücretin sektörlere göre değişebileceğini belirtmek gerekir. Saatlik ücretler sektörel bazda belirlenmektedir. Bu nedenle yapacağınız mesleğe göre farklı ücretler geçerli olabilecektir.

Almanya personel alımıyla ilgili güncel bilgileri sizlere sunduk. Fırsat Kartı ile Almanya’da çalışma şansınızın yüksek olduğunu unutmayın. Gerekli şartları sağlıyorsanız, mutlaka başvuruyu deneyin.

Almanya asgari ücret hakkında daha detaylı bilgi almak için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi