Belediyeden uyarı: Tehlikeli! Belediyeden uyarı: Tehlikeli!

CHP Çaycuma  Kadın Kolları Başkanlığı’nın olağan kongresi bir hafta önce yapıldı. İki dayın yarıştığı kongrede Çiler Girgin Başoğlu kadın kolları başkanı seçildi. Seçimin esnasında ve sonrasında üye tartışması yaşanırken kongre sonucuna yapılan itirazlar kabul edilmedi. Kadın Kolları Başkanı Çiler Girgin Başoğlu yaptığı açıklamada üyelikleri düşürülen isimlerin seçimden önce üye başvurusu yaptıklarını ancak henüz onaylanmadığını söyledi. Başoğlu’nun açıklaması şöyle: “ 1 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen CHP  İlçe Kadın Kolları Kongresi neticesinde seçimi kazanmamız üzerine  yapılan itiraz İl Kadın kolları Yönetim kurulunca görüşülerek seçimin geçerli olduğuna fakat, parti üyesi olmayan üyelerin yönetim kurulu üyeliklerinin düşürülmesi gerektiğine karar verilmiştir. Alınan bu karara saygı duyuyoruz.

İl Kadın Kolları yönetimi kararı ile, Yönetim kurulu listesinden isimleri düşürülen arkadaşlarımın üyelik başvurularının seçimden önce yapıldığının ve seçim günü üyelikleri bekleme aşamasında olup henüz onaylanmadığı için  üye olamadıklarının bilinmesini isteriz. Her biri Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş, Atatürk ilke ve inkılâplarını benimsemiş CHP seçmeni olan bu arkadaşlarımın başvuruları partimizin onayı ile kesinleştiğinde CHP ve Kadın Kollarımızın üyesi olacaklardır. Böylece CHP örgütü ve Kadın Kollarımız için yine birlikte ve omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.

Bugünden itibaren çalışmalarımızı ilçe Kadın Kollarının tüm üyelerinin aktif katılımı ile yürütecek,  ve Kadın üyelerimizin haklarını savunarak partimizi çok daha ileriye taşımak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Bu vesile ile bir kez daha, tercihi ne olursa olsun, ilçe, belde ve köylerden gelerek  özgür iradesiyle seçme hakkını kullanan tüm kadın üyelerimize, ilçe örgütümüze yönetim kurulum adına teşekkür ediyor saygılar sunuyorum."

Kaynak: BÜLTEN